Pennsylvania RailRoad PRR #54857 HO Tuscan Red 5-Stripe Buff Lettering & Stripes Class GG1 Heavy Electric Locomotive DC/DCC & Paragon3 Sound

Pennsylvania RailRoad PRR #54857 HO Tuscan Red 5-Stripe Buff Lettering & Stripes Class GG1 Heavy Electric Locomotive DC/DCC &  Paragon3 Sound

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 4693 BLI Pennsylvania RailRoad PRR #54857 HO Tuscan Red 5-Stripe Buff Lettering & Stripes Class GG1 Heavy Electric Locomotive DC/DCC & Paragon3 Sound.

GG1 patří mezi nejznámější motory na světě a není cizí fanouškům železnic všech úrovní. GG1 se objevuje na všech reklamách v časopisech, hollywoodských filmech i na opěrkách hlavy autobusových sedadel. GG1 představuje skutečný průlom v technologii elektrických lokomotiv. Po vzoru lokomotivy GE New Haven byla nakonec vyvrcholením téměř 40 let experimentů. Broadway Limited Imports přináší vzpomínku na tuto světoznámou lokomotivu v odlévané konstrukci s elektronikou Paragon3 včetně Rolling ThunderTM.

■ Jedinečný zvukový a operační systém Paragon3 ROLLING THUNDERTM s autentickými zvuky a prototypovými funkcemi v prostředí DC i DCC. ■ Továrně instalované figurky strojvedoucího / hasiče. ■ Karoserie a podvozek z tlakového odlitku. ■ (2) Funkční spřáhla Kadee nebo kompatibilní. ■ Pro provoz na kolejích s kódem 70, 83, 100 Rail. ■ Minimální provozní poloměr: 46 cm (18 palců) nebo větší. ■ Tažná síla modelu o váze 170 g odpovídá přibližně 25 volně jedoucím osobním vozům nebo 85 nákladním vozům na rovné trati téměř stejně jako u skutečné lokomotivy. **Specifikace na této stránce se mohou změnit.

Elektrická lokomotiva GG1 sloužila společnosti Pennsylvania RR a jejím nástupcům v rušném elektrifikovaném regionu New York-Philadelphia/Harrisburg-Washington po 49 let a byl to elegantní 230tunový vůz, který se dokázal prosadit i v nákladní dopravě - kombinace královny plesu a Rosie the Riveter.

S krátkodobým výkonem 8 500 k při nízkých rychlostech a schopností vyvinout trvalý výkon 4 620 k při rychlosti 100 km/h tahaly GG1 všechny typy vlaků pod trakčním vedením PRR s napětím 11 000 voltů a frekvencí 25 Hz. Tyto elegantní lokomotivy táhly vlaky Broadway Limited, Silver Meteor, Congressionals, sekundární osobní flotilu Pennsy, poštovní vlaky, časové nákladní vlaky a dokonce i uhelné vleky.

První lokomotivu GG1 postavila společnost General Electric v roce 1934 během tendru na lokomotivu, která by nahradila provozně náročné elektrické lokomotivy třídy P5/P5a společnosti PRR. General Electric svůj návrh GG1 vytvořil podle vzoru osobních lokomotiv třídy EP3 společnosti New Haven a elektrických lokomotiv Cleveland Union Terminal hlavního konkurenta Pennsy, společnosti New York Central System. Tato lokomotiva v soutěži zvítězila.

Proč se nazývají "GG1" ? Protože společnost Pennsy přidělila každému rozchodu kol lokomotivy písmeno. "G" písmeno se používalo pro rozchod 4-6-0, takže 4-6+6-4 tj.GG a jako první 1 model byl "GG1". (Kdyby Pennsy koupila nějaké lokomotivy Challenger, byly by to logicky GG2!).

Pennsy rozdělila objednávky během osmileté výroby GG1 mezi GE a Westinghouse, přičemž Pennsy montovala všechny lokomotivy kromě prvních 14 sériových modelů ve svých dílnách v Altooně. Zatímco prototyp měl nýtovanou karoserii, sériové modely měly hladké, svařované ocelové skříně s pěti kočičími pruhy "cats whisker", což byly dvě z několika úprav, které průmyslový designér Raymond Loewy specifikoval při zdokonalování designu GG1. Prvních 57 lokomotiv mělo ploché panely na pilotách, ostatní měly spřáhla a nad spřáhly hadice m.u. pozdního typu, které se začaly používat od poloviny 50. let (zřejmě se začínalo s těmito lokomotivami v nákladní dopravě). U Pennsy měla většina lokomotiv GG1 tmavě zelený nátěr PRR, nejprve s pěti zlatými listovými pruhy a později s jedním širokým zlatým pruhem Dulux. Po roce 1951 natřely Pennsy deset jednotek toskánskou červenou s pěti pruhy a koncem 50. let další dvě toskánskou červenou s jedním pruhem; tři jednotky nesly v polovině 50. let po krátkou dobu stříbrnou barvu s černým nápisem a jedním červeným pruhem, aby odpovídaly jednotkám Congressional a Senator.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz