Lucy The Ghostbuster BISHOUJO Anime Statue

Lucy The Ghostbuster BISHOUJO Anime Statue
Věkové omezení:14
Rok vydání:2012
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:B9P18F
Výrobce: Kotobukiya
MotivANIME FIGURE


Cena 7 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#animefigure

Soška Lucy vytvořená podle filmové předlohy the Ghostbuster vycházející z the Kotobukiya Bishoujo collection (Bishoujo je japonský výraz pro krásnou ženu) je vysoká cca 19 cm s detailním zpracováním.

Who are you gonna call? Lucy – the new ghostbuster recruit who has just contained her first paranormal entity! A smile of satisfaction crosses her face as she stands above the classic patented ghost trap, proud that she has completed the job. It wasn t easy – her standard-issued Ghostbuster fatigues are in shreds – but the proton pack on her back still hums and is ready for more action. Designed by Shunya Yamashita and sculpted by Masahiro “Gill Gill” Takahashi, there is intricate detail in Ghostbuster Lucy s tools of the trade. The proton pack, goggles, and ghost trap are amazing accessories to this beautifully-produced statue.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz