Diesel-Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - S500121 Sudexpress Captrain España #335.001 HO SNCF White Yellow Front Frame Scheme Class Vossloh Euro 4000 Diesel-Electric Locomotive DCC Ready, epocha VI.

■ Diesel-elektrická lokomotiva Vossloh Euro 4000 španělské železniční dopravní společnosti Captrain España/SNCF o parametrech - délka 23020 mm, provozní hmotnost 123 tun, výkon: 3178 kW, max. rychlost: 120 km/h. ■ Vnější elegantní vzhled modelu vykresluje věrně reprodukovaný rám a chassis a pečlivě propracované podvozky s prototypovými profily disků kol. ■ Model má rozhraní 21 pin MTC Interface Socket (NEM660) pro dodatečnou digitalizaci a ozvučeni s digitálním dekodérem Loksound V4.0 M4 (DCC) s rozsáhlými zvukovými a světelnými funkcemi. ■ Výkonný 5-pólový motor se setrvačníky a 6 poháněnými a 2 nápravami zaručuje výborné jízdní vlastnosti. ■ Čelní a koncové LED světlomety se mění podle směru jízdy, digitálně přepínatelné osvětlení kabiny (s DCC). ■ Detailně vyrobený model na pevném rámu z tlakového zinkového odlitku vybavený mnoha doplňky. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky: 266 mm.

Společnost CAPTRAIN ITALIA SRL se nachází ve městě ASSAGO, MILÁN, Itálie a je součástí odvětví železniční dopravy. CAPTRAIN ITALIA SRL má v tomto místě 441 zaměstnanců a dosahuje tržeb 103,26 milionu USD. V rodině společností CAPTRAIN ITALIA SRL je 17 126 společností.

Společnost byla založena v roce 1998 jako obchodní zastoupení společnosti Sncf a v roce 2005 získala osvědčení o bezpečnosti a licenci k provozování železniční dopravy. Stala se druhým národním operátorem v nákladní dopravě. V roce 2019 díky flotile více než 70 lokomotiv a více než 400 operátorům, včetně strojvedoucích a zaměstnanců, vypravili přibližně 8 300 vlaků pro celkovou přepravu 5 miliard tun/km.

Stadler Euro (do roku 2015 známý jako Vossloh Euro) je třída dieselelektrických lokomotiv vyráběných společností Stadler Rail pro evropský trh. K dispozici je ve dvou základních variantách, čtyřnápravové Euro 3000 a šestinápravové Euro 4000. Tyto lokomotivy jsou poháněny základními motory EMD 710. Šestinápravová varianta pouze s elektrickým pohonem je uváděna na trh pod označením Euro 6000; vyrábí se také pro iberský rozchod.

Společným znakem této třídy lokomotiv a jejich předchůdců je motor General Motors Electro-motive (nyní Electro-Motive Diesel, od roku 2010 dceřiná společnost Caterpillar) EMD 710 a elektromotory EMD D43 s přidruženým elektronickým řízením (s výjimkou lokomotivy Euro 3000 AC představené v roce 2011, která používá střídavé elektromotory EMD). EMD tedy dodává pro tyto lokomotivy celý motor a systém přenosu výkonu včetně generátoru. Pevná karoserie vykazuje technické podobnosti s předchůdci (RENFE třídy 334 a EWS třídy 67). Konstrukce je modulární, což umožňuje snadný přístup a výměnu vnitřních součástí. Společnost Vossloh naznačuje, že lokomotivy by mohly být dodávány s alternativními motory podle požadavků zákazníků.

Dvojkabinky mají centrální stanoviště strojvedoucího s ovládacími prvky rozmístěnými kolem sedadla strojvedoucího, kabina je klimatizovaná a teplotně řízená a je navržena tak, aby se minimalizoval hluk.

K dispozici jsou i varianty pro chladné počasí - s přídavnými zařízeními, která zabraňují problémům se sněhem. Jelikož jsou lokomotivy navrženy speciálně s ohledem na evropskou železniční síť, mohou být vybaveny řadou různých bezpečnostních systémů[9] a jsou připraveny pro systém ETCS (European Train Control System).

Obě verze jsou k dispozici v osobní i nákladní verzi a také v rozchodu 1 435 mm (4 stopy 8+1⁄2 palce) nebo 1 668 mm (5 stop 5+21⁄32 palce). Zatímco na model Euro 4000 bylo několik objednávek, na model Euro 3000 byly pouze dvě objednávky, a to v letech 2004 a 2011. Jednotky Euro 3000 AC objednané izraelskými železnicemi v roce 2011 se od dřívějšího modelu Euro 3000 značně liší. Jejich podvozek se bude podobat podvozku nové lokomotivy Eurolight od společnosti Vossloh, budou využívat novější a pokročilejší variantu dvanáctiválcového motoru EMD710 o výkonu 3 300 k, budou používat novější počítačové řídicí systémy a budou používat střídavé trakční motory EMD/Siemens (namísto stejnosměrných motorů původního modelu Euro 3000), které budou namontovány na podvozku Bo Bo jiné konstrukce než dřívější model Euro 3000.

Na začátku roku 2000 se v kontinentální Evropě objevila řada soukromých provozovatelů vlaků, protože v některých evropských zemích byl povolen otevřený přístup k nákladní dopravě ještě před úplnou liberalizací v roce 2012. Ti využívali především ojeté motorové lokomotivy, které dříve používaly státní dráhy dané země, nebo nové motorové lokomotivy středního výkonu, jako jsou EMD Class 66 nebo Vossloh G2000. S rostoucím úspěchem těchto provozovatelů a stále těžšími vlaky se stávala potřeba kompletní nové výkonné řady dieselových lokomotiv vysoká, zejména pro přeshraniční nákladní dopravu, kde absence nebo změny elektrifikačního napětí znemožňovaly nebo činily problematickou elektrickou trakci. Především kvůli ekologickým problémům a vysokým nákladům byl vývoj takové nové lokomotivní řady odsouván, kdykoli to bylo možné. V polovině roku 2000 se vývoj nové řady konečně zdál ekonomicky rentabilní; stal se součástí lokomotivního programu Prima společnosti Alstom. Vývoj programu byl zahájen pod dohledem Alstomu, ale protože závod Alstom Valencia koupil Vossloh, dostala tato řada jméno Vossloh: Vossloh Euro.

Rodinu lokomotiv lze vysledovat až k rodině JT 42BW, JT 42CW a JT 42HW-HS s motory Electro-Motive Diesel, vyráběné ve Valencii, které byly v různých konfiguracích (včetně 4 a 6 nápravových variant) vyráběny jak pro Izraelské železnice, tak pro Anglické, Velšské a Skotské železnice (jako třída 67); tyto lokomotivy používaly stejné motory GM-EMD a trakční motory a měly podobné skříně jako výrobky později vyráběné v závodě ve Valencii pod vlastnictvím společnosti Vossloh. V roce 2004 opustil valencijský závod vlastnictví společnosti Alstom a byl odkoupen společností Vossloh; díky této změně vlastníka existuje mnoho podobností mezi lokomotivami Vossloh Euro, lokomotivami Alsthom/GM-EMD JT42. Po změně vlastníka byly dalším produktem, který sjel z tratí ve Valencii, lokomotivy RENFE třídy 334, které jsou (až na drobné rozdíly) iberskými verzemi pozdějších lokomotiv Vossloh Euro.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz