Canadian Pacific CP Rail #4065+4474 FP7+F7B HO Red Orange Roof White Striped Front Scheme Class EMD FP7 Two-Section Diesel-Electric Locomotive DCC & LokSound (2-Unit Pack)

Canadian Pacific CP Rail #4065+4474 FP7+F7B HO Red Orange Roof White Striped Front Scheme Class EMD FP7 Two-Section Diesel-Electric Locomotive DCC & LokSound (2-Unit Pack)
v prodeji od 31.07.2024
Věkové omezení:14
Rok vydání:2024
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY DIESEL (ELECTRIC) - MODELY HO a další
Kód:FP778D
Výrobce: Wm. K. Walthers, Inc.


Cena 18 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Dvojdílná diesel-elektrická jednotka modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 920-42550 Walhters Canadian Pacific CP Rail #4065+4474 FP7+F7B HO Red Orange Roof White Striped Front Scheme Class EMD F7P Two-Section Diesel-Electric Locomotive DCC & LokSound (2-Unit Pack).

■ Diesel-elektrická dvojdílná lokomotiva řady EMD FP7 (varianta stroje F7 s větším objemem vodní nádrže) s „buldočí“ přídí kanadské železniční společnosti Canadian Pacific CP Rail jako jedna z nejpopulárnějších diesel-elektrických strojů na americkém kontinentu v provozu u všech typů nákladní a osobní přepravy mezi 40. až 80. lety 20.století. ■ Digitalizovaný model řady WalthersProto s integrovaným digitálním rozhraním 21-PIN a s digitálním dekodérem ESU V5.0 LokSound Decoder pro zvukové a světelné funkce. ■ 2 čelní a koncový LED světlomety se mění podle směru jízdy. ■ Pětipólový motor s vysokým točivým momentem, s našikmo vinutým rotorem se dvěma setrvačníky pro pohon všech náprav s řízením motoru pomocí zpětného elektromagnetického pole a se šroubovými převody o poměru 14:1 pro účinnou regulaci chodu modelu při nízkých rychlostech v analogovém i DCC režimu pro hladký, ultra tichý chod. ■ Přesné věrné prototypové zvuky lokomotivy EMD F7. ■ Lakování a potisk podle autentických podkladů. ■ Těžký podvozek z tlakově litého odlitku pro maximální tažnou sílu. ■ Klakson Nathan M3 bez rádiové antény a horizontální mřížky na ventilátorech. ■ Snadné řízení více jednotek. ■ Kovová kola RP-25. ■ Kovová kloubová spřáhla Proto MAX(TM). ■ Provoz na kolejích kódů 70, 83 a 100.

Označení FP7 představuje variantu stroje F7 s větším objemem vodní nádrže k získání dostatečného množství páry pro rozvod tepla do vagónů a některých klimatizačních systémů v poválečných vlacích, které standardní jednotky EMD F7 A připravených pro osobní přepravu nezvládaly. Společnost EMD tak uvedla na trh nový typ FP7 v roce 1949, který se sice navenek podobal F7A, ale byl ve skutečnosti o čtyři stopy delší, aby se do jednotky vešly větší vodní nádrže s kapacitou 950 amerických galonů. Tak se objevil vylepšený standardní diesel pro osobní vlaky až do nástupu lokomotiv Amtrak i dále, který zvládá i provoz s nákladními vlaky.

Od roku 1949 do začátku 80. let 10.století byla lokomotiva třídy F7 s „buldočí“ přídí od EMD jedním z nejpopulárnějších diesel-elektrických strojů v Americe ve všech typech nákladní a osobní dopravy. Lokomotiva EMD F7 patří ke zlatému věku americké železnice. V roce 1949 uvedla společnost Electro Motive Division na trh lokomotivu F7, jednu z nejúspěšnějších lokomotiv všech dob. Se svou "buldočí" přídí se stala tváří železnice poloviny 20. století. U společnosti Union Pacific se jednotka proslavila mimo jiné v čelech slavných vlaků City of Los Angeles, City of San Francisco a Overland Express. Typ F7 s výkonem 1 500 koní byl nejprodávanější motorovou jednotkou společnosti Electro-Motive Division (EMD) všech dob a překonal všechny ostatní jednotky F dohromady. Od února 1949 do prosince 1953 vyrobila společnost 2 366 vozů F7A a 1 483 posilových vozů F7B. Není náhodou, že se prodalo téměř dvakrát více jednotek A než B; lokomotivy byly často provozovány v tříjednotkových soupravách A-B-A.

Lokomotiva F7 měla stejný výkon a vlastně i stejný motor 567B jako její předchůdkyně F3. Stejné byly i rozměry skříně. Hlavními nápadnými rozdíly mezi těmito dvěma lokomotivami jsou boční mříže, které jsou u lokomotiv F2 a F3 vyrobeny z křížených "králičích drátů". Na prvních F7 měly tyto mřížky vodorovné vzduchové štěrbiny; koncem roku 1951 začala společnost EMD používat mřížky Farr, které měly svislé štěrbiny. Železniční modeláři tuto změnu u modelů označují jako "fázování". Dalším výrazným rozdílem je kryt dynamické brzdy hned za kabinou, který je u modelu F3 zakončen dvojicí obdélníkových mřížek z drátěného pletiva. Lokomotivy F7 fáze I mají 36″ ventilátory dynamické brzdy, které jsou stejně velké jako ventilátory chladiče; lokomotivy fáze II mají 48″ ventilátory dynamické brzdy.

Výroba - 1949-1953. Postaveno: 2 366 jednotek A, 1 483 jednotek B. Délka - 15440 mm sekce A, - 15240 mm sekce B. Maximální rychlost - 188 km/h. Výkon -1500 HP.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz