Pagani Zonda HP Topless Carbon Purple 1/18 Die-Cast Vehicle

Pagani Zonda HP Topless Carbon Purple 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2023
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AUTÍČKA PRO SBĚRATELE - MODELY 1/18 a další
AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
Kód:OZ9679
Výrobce: Unspecified


Cena 14 793,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Pagani Zonda HP ve fialovém laku od LCD Models vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Obchodní model Pagani Zonda italského výrobce superaut je jedinečný, stejně jako jejich auta. Majitelé Zondy (celkem 140 kusů) udržují své vozy relevantní a podnikání při životě prostřednictvím „jednorázových“ úprav stávajících podvozků. Platí prastará fráze „nové víno ve starých vinných měchích“. Výroba pouhých 2 modelů za 20 let znamená včasné (a ohromující!) upgrady. Charakteristickým znakem jeho jedinečného charakteru se staly také luxusní vybavení v kabině.

■ Model Pagani Zonda HP v měřítku 1:18 zachycujícího „jednorázovou“ historii a slávu supervozů Pagani. ■ Nádherné nepopsatelné Téměř Real zrcadlí super křivky značky. ■ Zvednutí zadní kapoty odhalí monstrózní V-12 v náročných detailech. ■ Interiér podobný luxusnímu autu pod bublinou táhne člověka do kokpitu. ■ Volant s plochým dnem, ruční brzda a řazení. ■ Kovaná litá kola překypují třídou a stabilitou na původní kráse v měřítku 1:18. ■ Řiditelná kola. ■ Dveře se otevírají. ■ Kapota se otevírá. ■ Kufr se otevře. ■ Karoserie je většinou vyrobena z kovu. ■ Pracovní odpružení. ■ Přibližné rozměry: 10” (D) x 3,75” (Š) x 3” (V) // 240 mm (D) x 90 mm (Š) x 120 mm (V)

Italský supersport Pagani Zonda Revolucion má motor V12 6.0 od AMG vyladěný na výkon 800 koní (588 kW), což je o 50 k více, než má výchozí "erko", a točivý moment leží za hranicí 750 N.m. Je tu i vylepšená aerodynamika (nové deflektory vpředu, stabilizátor vzadu a zadní křídlo ve stylu efjedničkového systému DRS s možností volby dvou nastavení) a karbon-titanový závoďák váží jen 1070 kg. Objel Nordschleife na Nürburgringu za nepochopitelných 6:30...

Z motoru 6,0 V12 uloženého před zadní nápravou se podařilo vytáhnout až 800 koní pramenících ze 730 Nm točivého momentu. Obvyklé hodnoty dynamiky se u závodních vozů, neboť Zonda Revolucion bude smět nadále jen na okruhy, obvykle neudávají a tento případ není výjimkou. Jistý obrázek si ale můžete udělat s pomocí hmotnosti auta, které se svým karbon-titanovým monokokem váží jen 1 070 kg. Poměr 748 koní na tunu je naprosto mimořádný a nemá daleko k tomu, jímž kdysi disponovalo Bellofovo Porsche 956, s nímž vytvořil dosud nepřekonaný rekord Severní smyčky německého Nürburgringu.

Ani další parametry vozu ale nejsou nezajímavé. O přenos výkonu na zadní kola se stará šestistupňová sekvenční převodovka blíže neupřesněného typu, která prý zvládne změnit převod za 2 setiny sekundy, což je zlomková hodnota i vedle většiny moderních automatů. Kontakt kol se silnicí pak obstarávají pneumatiky Pirelli P Zero Corsa a systém řízení trakce s 12 různými módy nastavení. Také ABS, když už jsme u podobných systémů, má k dispozici různé režimy fungování schopné zajistit optimální deceleraci na tratích různého typu.

Samotné brzdy jsou též lepší než u jakékoli dřívější Zondy. Karbon-keramické řešení tedy asi do účinku a výdrže už překonat nešlo, nové řešení označení CCMR je ale o 15 procent lehčí, a to je u neodpružených hmot docela hodně. Brzdy mají pochopitelně zajistit skvělé brzdné schopnosti i při extrémním okruhovém zatížení, Pagani ale slibuje též to, že jejich desky mají 4x vyšší životnost než dosud. To sice může být třeba i 200 km místo 50, ale i to je pochopitelně příjemná změna...

Zřejmě největší změnou ale prošla aerodynamika, což je ostatně patrné už na tvarech vozu. Drobných úprav majících zajistit vhodný kompromis mezi přítlakem a dosahovanými rychlostmi najdeme na voze spoustu, zřejmě nejzajímavější je ale použití nastavitelného zadního křídla, který funguje trochu jako DRS u Formulí 1. Ovládat jej lze buď manuálně, nebo nechat vše na automatice, v obou případech ale dovede měnit přítlak působící na zadní osu o 0,8 g oběma směry. Měl by tedy pomoci třeba při brzdění s přítlakem a naopak při přímé jízdě ve vysokých rychlostech s jeho redukcí.

Je to zkrátka zase jednou pořádná technická vychytávka a je skoro zázrak, že vzniká v soukromých garážích kdesi u Modeny. Kdybyste o vůz měli zájem, stále si jej můžete koupit, jeho pětikusová edice dosud nebyla zcela rozprodána. Je ale třeba připravit si 2,2 milionu Eur (asi 56 milionů Kč) bez daně a smířit se s tím, že a silnici se s tímhle autem legálně nepodíváte...

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz