Great Northern GN #400 Hustle Muscle Orange Brown Scheme Class EMD SD45 Road Switcher Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Great Northern GN #400 Hustle Muscle Orange Brown Scheme Class EMD SD45 Road Switcher Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Diesel-elektrická lokomotiva Great Northern GN #400 Hustle Muscle Orange Brown Scheme Class EMD SD45 Road Switcher Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration.

Diesel-elektrická lokomotiva řady EMD SD45 v současnosti ve vlastnictví muzea Great Northern Historical Society s číslem #400 s přezdívkou Hustle Muscle o výkonu 3600 k byla prvním sériovým/výrobním modelem oblíbené šestinápravové jednotky EMD.

Divize General Motors Electro-Motive EMD vyrobila v období od prosince 1965 do roku 1971 1260 kusů strojů řady SD45, tj. šestinápravové diesel-elektrické lokomotivy s dvacetiválcovým motorem EMD 645E3 o výkonu 3600 koní (2680 kW), která je na stejném rámu jako lokomotivy SD38, SD39, SD40 a SDP40. První sériový SD45 - GN #400 - se jmenoval Hustle Muscle. Stroje sloužily na železnicích tratích společností Burlington Northern, Southern Pacific, Santa Fe, Pennsylvania, Great Northern, Union Pacific a Northern Pacific Railway a mnoha dalších. Kliková hřídel často nefungovala v důsledku ohybu bloku motoru. Problémy měl odstranit SD45-2, neboť SD45 o výkonu 3 600 koní, tj. o 600 koní (450 kW) vyšší výkon než motor 16-645E3 v SD40, byl v době kolem roku 2013 žádaný. V současnosti jsou exempláře lokomotivy uložené v muzeích the GN Railway Historical Society, the St Louis Museum of Transportation, the Virginia Museum of Transportation, the Utah State Railroad Museum, the Illinois Railway Museum a the Lake Superior Railroad Museum. Od roku 2022 byla většina vozů SD45 vyřazena, sešrotována nebo přestavěna na standardní verzi SD40-2 (v roce 1972) nebo s ním související SD45T-2 "Tunnel Motor".

Unikátní na konstrukci lokomotivy SD45 byly její rozšířené chladiče flared radiators (které SD45-2 nemá) - šlo o první typ (a jeden z mála) dieselových lokomotiv postavených společností EMD, které měly takovou unikátní konstrukci (s výjimkou GP40P-2 a dalších speciálních lokomotiv), a původní SD45 je také jedinou oficiální dieselovou lokomotivou postavenou společností EMD, která má rozšířené chladiče. Ostatní jsou přestavby od jiných společností (kromě pozdějších jednotek s modelovým označením SD70I/SD70AC, které rozšířené chladiče mají).

Model SD45-2 byl zpočátku úspěšný a v rámci řady EMD "Dash 2" neměl v počátečních fázích výroby a při oficiálním představení modelu téměř žádné nedostatky. Byl oblíbený a kompatibilní i s původním modelem SD45 s velkým dvacetiválcovým motorem a vytrval o něco déle než většina jednotek SD45 u různých majitelů.

Great Northern Railway (GN) byla americká železnice třídy I. vedoucí ze Saint Paulu v Minnesotě do Seattlu ve státě Washington byla vytvořena železničním podnikatelem 19. století Jamesem J. Hillem a vznikla z železnice Saint Paul & Pacific Railroad. Trasa Great Northern byla nejsevernější transkontinentální železniční trasou v USA. V roce 1970 se Great Northern Railway spojila se třemi dalšími železnicemi a vytvořila Burlington Northern Railroad, která se v roce 1996 spojila s Atchison, Topeka and Santa Fe Railway a vytvořila Burlington Northern & Santa Fe Railway BNSF.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz