Volkswagen Passat B6 Variant R36 Blue 1/18 Die-Cast Vehicle

Volkswagen Passat B6 Variant R36 Blue 1/18 Die-Cast Vehicle
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
Kód:CW96918
Související:Volkswagen Passat B6 Variant R36 Blue 1/18 Die-Cast Vehicle
Volkswagen T3 Joker 1/18 Die-Cast Vehicle
Volkswagen VW Phaeton Black 1/18 Die-Cast Vehicle
Výrobce: OTTO MOBILE


Cena 4 743,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).
Model auta pro sběratele Volkswagen Passat B6 Variant R36 v modrém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Volkswagen AG nebo jen VW je německá automobilka sídlící ve Wolfsburgu. Je členem skupiny Volkswagen Group. Její název v překladu znamená lidový vůz. Byla založena v roce 1937 jako Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH a později přejmenována na Volkswagenwerk GmbH. Založení automobilky v nacistickém Německu prosazoval Adolf Hitler.

Dnešní akciová společnost Volkswagen AG (Volkswagen = německy lidový vůz) byla založena v roce 1937 s cílem vyrábět vozy, které by si mohli dovolit obyčejní lidé, tedy téměř každý pracující občan.

Tuto ideu prosazoval především Adolf Hitler, který konstrukcí takového automobilu pověřil rodáka z Vratislavic nad Nisou (dnes městská část Liberce) Ferdinanda Porscheho, a to také díky tomu, že ten už se takovou koncepcí několik let zabýval. Pověření obdržel Ferdinand Porsche již v roce 1934, ale nejasný způsob financování celý projekt pozdržel až do roku 1937, kdy byla založena Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH (Společnost pro přípravu německého lidového vozu).

Ta byla v roce 1938 přejmenována na Volkswagenwerk GmbH. Podle britského historika Richarda Evanse, Hitler, který se zajímal o auta (avšak nikdy žádné neřídil) osobně navrhl charakteristický zaoblený tvar budoucího vozu, inspirovaný designem českých vozů Tatra konstruktéra Hanse Ledwinky. Tuto výraznou inspiraci vozem Tatra ovšem Volkswagen uznal až v roce 1961, kdy souhlasil s jednorázovým vyplacením odškodného československému státu.

V roce 1938 bylo založeno město Stadt des KdF-Wagens bei Fallersleben (Město vozů KdF u Fallerslebenu), kde byla plánovaná výroba lidového vozu pod značkou KdF (Kraft durch Freude, tj. Síla skrze radost). Po začátku druhé světové války se společnost orientovala na zbrojní výrobu. Závod přebral opravárenské práce na letadlech Junkers Ju 88 a začal vyrábět vojenské terénní a obojživelné vozy KdF 82 a KdF 166. V roce 1942 byl s přehledem největším výrobcem osobních automobilů v Německu.

V této době tvořili dvě třetiny pracujících v závodě lidé na nucených pracích. Po skončení druhé světové války bylo město přejmenováno na Wolfsburg a továrna i celá společnostdostala nové jméno Volkswagen. Po obsazení Německa byla hned v roce 1945 obnovena výroba osobních automobilů podle původních projektů avšak pod britským vedením. V letech 1946 - 1948 dosáhl objem produkce 1 000 automobilů měsíčně.

Roku 1950 zahájila automobilka výrobu jednoho ze svých nejslavnějších modelů, vozu Volkswagen Transporter. Vůz s tímto jménem vyrábí společnost dodnes.

V 50. letech 20. století zahájil Volkswagen expanzi do světa. Byla založena dceřiná společnost v Brazílii a zahájen prodej automobilů VW na téměř všech kontinentech včetně Austrálie a Asie. V 60. letech pokračuje VW v rozvoji, ale zažívá i několik odbytových krizí. Rok 1965 se zapsal do historie firmy spojením s automobilkou Auto Union GmbH, ve které získal Volkswagen většinový podíl. Tato společnost se později v roce 1969 spojuje s NSU Motorenwerke AG a přejmenovává se na Audi NSU Auto Union AG.

70. léta přinesla zásadní restrukturalizaci modelové výroby značky - zahájení produkce dodnes vyráběných modelů Volkswagen Passat a Volkswagen Golf a na druhé straně ukončení výroby modelu Brouk v Německu (v Mexiku se vyráběl až do roku 2003). V 80. letech pokračuje VW v modernizaci zaváděním nových technologií (Katalyzátor, Elektronické vstřikování), získává nadpoloviční většinu akcií Španělské značky Seat (3. samostatná značka koncernu) a spoluprací s jinými (převážně Japonskými) značkami dosahu 10% podílu trhu v Evropě a 20% v Severní Americe. V 90. letech připojuje Volkswagen do svého koncernu další značku (českou Škodu Auto), ale také zažívá v roce 1993 nejhorší krizi v historii značky. Tu překonává hlavně díky velmi úspěšným novým generacím modelů Golf a Passat, které doplňuje již také tradiční model Volkswagen Polo.

Až donedávna byla značka VW jednou z mála těch, které se zatím ve větší míře vyhýbala celosvětová automobilová recese. Volkswagen vstupoval do nových segmentů trhu, jak automobilového (nákladní automobily - značka Scania), tak i například trhu lodních motorů. Model Volkswagen Golf překonal v počtu vyrobených vozů i legendárního Brouka (VW Käfer či Beetle), kterého bylo vyrobeno celkem 21 529 464 exemplářů. V továrně VW v Mexiku se stále pokračuje ve výrobě zmodernizované verze tohoto lidového vozidla.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz