Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS #11465 HO Graubünden/Grischun Class Ae 6/6 Electric Locomotive DCC & Sound

Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS #11465 HO Graubünden/Grischun Class Ae 6/6 Electric Locomotive DCC & Sound
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:009177
Výrobce: PIKO


Cena 24 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - PIKO 97211 Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS #11465 HO Grün Scheme Class Ae 6/6 Electric Locomotive DCC & Sound, Epocha V.

■ Lokomotiva třídy Ae 6/6 v jedlově zeleném nátěru švýcarské železnice Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS s erbem kantonu. ■ Má vysoce účinný 5-pólový motor umístěný uprostřed pro pohon 4 náprav s bandážovanými koly. ■ Lokomotiva má digitální dekodér s digitálním rozhraním s rozsáhlými zvukovými funkcemi. ■ Trojice LED světlometů a 1 bílé obrysové světlo (švýcarské přepínání světlometů a obrysových světel) se přepínají podle směru jízdy, fungují v běžném provozu a lze je ovládat digitálně. ■ Další samostatně ovládané světelné funkce: přepínání na červené obrysové světlo, přepínání na dvě červená obrysová světla, přepínání na výstražné světlo, světlo pro povolení jízdy lokomotivy a světlo pro přepínání jízd. ■ Při jízdě lokomotivy "na světlo" lze osvětlení přepnout na 1 červené obrysové světlo. ■ Světlomety na konci lokomotivy 2 a 1 lze v digitálním provozu vypnout samostatně. Když jsou světlomety na obou koncích vypnuté, svítí na obou koncích dvojitá světla "A" jako červené nouzové světlo. ■ LED osvětlení kabiny strojvedoucího a strojovny je digitálně přepínatelné. ■ Pro osvětlení jsou použity bezúdržbové teplé bílé a červené LED diody. ■ Lokomotiva má mnoho samostatně aplikovaných dílů, např. kovová drapátka. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky 21 cm.

Lokomotiva Ae 6/6 byla od počátku určena pro přepravu těžkých nákladů na Gotthardu. Byla vybavena dvěma třínápravovými podvozky a měla uspořádání náprav Co Co. Elektrická lokomotiva s rychlostí 125 km/h a hmotností 120 tun vyvinula počáteční tažnou sílu až 392 kN a trvalý výkon 5830 koní. Skvělě navržené lokomotivy byly do provozu uváděny od roku 1952. Do roku 1966 bylo postaveno 120 jednotek. První série byla zdobena chromovanými lištami na předních a bočních stěnách. Na bočních stěnách byly také erby švýcarských kantonů. Pozdější série nesly také názvy měst a obcí.

Ae 6/6, podle nového schématu označení Ae 610, je třída 120 univerzálních lokomotiv Švýcarských spolkových drah. Vzhledem k jejich dřívějšímu využití jsou přiřazeny ke gotthardským lokomotivám.

Prvních 25 lokomotiv se často označuje jako kantonální lokomotivy, protože nesly erby 25 tehdejších švýcarských kantonů. Na karoseriích lokomotiv jsou chromované ozdobné linky a na předních stranách čumák. Tato výzdoba doplněná erby na bočních stěnách byla velmi oblíbená a proslavila tyto výkonné stroje po celé Evropě. Dalších 95 lokomotiv z této série nemělo žádnou chromovanou výzdobu, ale byly na nich erby hlavních měst kantonů a významných měst a obcí.

Tam, kde byly umístěny erby, bylo na prototypových lokomotivách nejprve umístěno číslo vozidla (11401, 11402). Křtiny lokomotiv se konaly jako slavnostní události. Původně byly stroje natřeny jedlově zelenou barvou. Dnes je přibližně polovina všech lokomotiv natřena červeně. Toto přemalovávání začalo - a nejen u letounů Ae 6/6 - koncem 80. let.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz