RegioJet a.s. #193 HO ELL Vectron MS Electric Locomotive DCC & Sound

RegioJet a.s. #193 HO ELL Vectron MS Electric Locomotive DCC & Sound

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 73217 Roco RegioJet a.s. #193 HO ELL Vectron MS Electric Locomotive DCC & Sound.

Elektrická lokomotiva Regiojet třídy 193.

■ Detailní model se čtyřmi pantografy. ■ Při přeshraničním použití před dálkovými vlaky. ■ V digitálním provozu s přepínatelnými dálkovými světly a individuálně přepínatelnými světlomety nebo koncovými světly. ■ Zvuk ve spolupráci s Leosoundlab.

Soukromá železniční společnost "Regiojet" se sídlem v Brně byla založena v roce 2009. Zpočátku provozovala pouze dálkové autobusové trasy, ale dnes jsou kromě několika lokomotiv součástí vozového parku osobní autobusy typu Eurofima. Dálkové vlaky nyní jezdí na několika trasách a jsou velmi oblíbené.

RegioJet a.s. (VKM: RJ) je provozovatel osobní železniční a autobusové dopravy v Česku, sídlící v Brně. Stoprocentním vlastníkem je Student Agency vlastněná Radimem Jančurou, na některých nabídkách spolupracoval s německou pobočkou francouzské firmy Keolis. Příležitostnou veřejnou železniční osobní dopravu společnost poprvé prováděla 24. dubna 2010, provoz první linky pravidelné osobní dopravy byl spuštěn 26. září 2011. V roce 2011 měla společnost ztrátu 59 mil. Kč, v roce 2012 ztrátu prohloubila na 76 mil. Kč při tržbách 267 mil. Kč a v roce 2013 očekávala obdobnou.

Sesterská společnost shodného názvu RegioJet a. s. se sídlem v Bratislavě je provozovatelem osobní železniční a autobusové dopravy na Slovensku.

Od února 2015 začala pod značkou RegioJet provozovat slovenská pobočka RegioJet i autobusovou dopravu. 4. dubna 2016 byl oficiálně zahájen rebranding autobusové dopravy české společnosti Student Agency na značku RegioJet.

V současnosti již několik lokomotiv Vectron MS slouží k dopravě vlaků na území Česka a sousednch států v žlutých barvách společnosti RegioJet v pronájmu od rakouské leasingové společnosti European Loco Lease ELL.

Lokomotiva Vectron MS je speciálně upravena se softwarem B2.4.5 i pro provoz na českých a slovenských kolejích. Lokomotivou je ale možné jezdit v 15 evropských zemích. Z tohoto důvodu je mimo jiné opatřena 4 typy sběračů proudu a 12 typy vlakových zabezpečovačů.

Kromě čtyř-systémové lokomotivy Vectron MS (AC 25 kV 50 Hz, AC 15 kV, 16,67 Hz, DC 3 kV, DC 1,5 kV) ještě existují další tři elektrické varianty. Jsou to v podstatě zjednodušené, tudíž méně vybavené typy. Vypuštěním stejnosměrných komponentů vznikne lokomotiva na střídavý proud o vysokém výkonu. Po odebrání dalších součástí výrobce nabízí lokomotivu středního výkonu. Pokud se z univerzálního stroje vynechají střídavé komponenty, vznikne lokomotiva na stejnosměrný proud. Lokomotiva Vectron má modulární konstrukci a dává tak provozovateli lokomotivu, kterou je možno snadno podle potřeb měnit v průběhu dalších let provozu. Stroj se skládá z celé řady komponentů, ze kterých se sestavují moduly, připomínající kostičky z dětské stavebnice. Jednotlivé moduly mají ve strojovně své předem dané místo. Pokud nejsou použity, zůstává jejich místo prázdné. Dodatečně je možno je namontovat a tím lokomotivu v průběhu životnosti přizpůsobit změněným provozním podmínkám.

Lokomotiva Vectron MS - interoperabilní (schopná plynulé jízdy mezi více zeměmi) čtyřsystémová univerzální elektrická lokomotiva pro nákladní i osobní dopravu s maximální rychlostí až 200 km/h za 30 sekund a výkonem 6400 kW je vedle národních vlakových zabezpečovačů, tradičně zavedených v Česku, Slovensku, Německu, Rakousku a Polsku (MIREL, SHP a PZB/LZB), vybavena také novým jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS Level 2.

Jde o moderní vysoce funkční zabezpečovací systém, který je v současnosti intenzivně zaváděn na hlavních tratích ve všech zemích EU. Vybavení vozidel tímto zařízením, které kontroluje činnost strojvedoucího, se postupně stává nutnou podmínkou pro přístup vozidel na nedůležitější hlavní tratě (například: Rakousko, Holandsko), nebo pro plné využití traťových rychlostí (například: Slovensko). V České republice je aktuálně evropský vlakový zabezpečovač budován na trati mezi Kolínem a Břeclaví a postupně s ním budou vybaveny všechny hlavní tratě, náležící do sítě TEN-T. Ty v ČR zajišťují cca 85 % dopravních výkonů.

Mezistátní doprava má v ČR zásadní význam - zhruba 60% nákladních vlaků začíná nebo končí v zahraničí. Používání moderních vysoce výkonných elektrických lokomotiv, schopných provozu ve všech okolních zemích, je významným přínosem pro zajištění rychlé a hospodárné dopravy bez neefektivní výměny lokomotiv na státních hranicích.

The Vectron is a locomotive series made by Siemens Mobility, introduced at the 2010 InnoTrans trade fair in four prototype versions: diesel, multi-system, and both AC and DC electric power. The diesel version has been replaced in 2018 by a dual mode locomotive which is powered by electricity on electrified sections of the track and can be switched to diesel mode on non-electrified sections. The Vectron series is reconfigurable and modular, with a Bo Bo wheel arrangement, and is intended as the successor to the EuroSprinter family of locomotives. A more affordable, basic version called Smartron was introduced in 2018.

The Vectron is designed to be easily reconfigurable to a variety of country or work specific configurations; reconfiguration to different safety systems is simplified with pre-designed mounting points for track equipment, modular safety equipment cabinets in the locomotive body and a driver s desk designed for a wide variety of information equipment.

The locomotives are also available in a medium power (5.2 MW or 7,000 hp) version for regional passenger and medium freight work as well as a high power (6.4 MW or 8,600 hp) version. DC only versions are only available in medium power. The standard design speed is 160 km/h (99 mph), which can be upgraded to 200 km/h (120 mph) with the addition of semi-active yaw dampers incorporating a bogie–bogie steering mechanism.

The main body of the vehicle is self-supporting, consisting of an underframe of three longitudinal sill plates (centre and sides), side walls, transverse support members for the bogie pivots and for the transformer, and end sill plates. The roof is in three sections and is removable, the two drivers cabins also have a replaceable front end. The buffer beam section is also a separate part, which allows replacement if it is damaged in a collision.

The main compartment of the locomotive contains the electrical equipment except the main transformer and batteries which are located below the frame. All electrical components are placed in predefined locations on either side of a central aisle connecting the two cabins with each mounting position being reserved for a single type of equipment.

The bogies transmit tractive force through a central pivot. The traction motors are flexibly supported by the bogie frame, and are connected to the wheelset mounted reduction gears by a multiple disc coupling. A full hollow shaft (folded cardan) drive system is also optional. Mechanical braking is via wheel-mounted disc brakes. Electrical regenerative braking is also used.

The locomotives can work in double, multiple and push-pull formation with other Vectron, Eurosprinter and Eurorunner locomotives as well as some other locomotives fitted with the same multiple working equipment. The design also allows single cab version for use in permanent double coupled locomotive working or for use with passenger trains with a blanking module replacing one of the cab ends.

A fully diesel powered version was launched in 2010. The design uses a 2.4 MW (3,200 hp), MTU 16V 4000 84R engine.

An electric locomotive design with 180 kW diesel engine for shunting operations was presented at the 2012 Innotrans trade fair. In 2018, a dual mode locomotive was presented as a combination of electric and diesel locomotive. The new locomotive has a gauge of 1,435 mm and weighs 90 metric tons. The locomotive is designed to operate on a 15-kV AC electrical system and is equipped with the PZB train protection system. Regardless of its operating mode, the locomotive develops a rating of 2,000 kW at the wheel rim. The Vectron s diesel tank holds 2,500 liters of fuel. The locomotive s top speed is 160 km/h.

Koncern Siemens AG

Globální koncern Siemens AG je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě. Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz