Pennsylvania Railroad PRR #1488 HO Mantua 1860 Wooden Vintage Horse Freight Car Waggon vagón na přepravu koní

Pennsylvania Railroad PRR #1488 HO Mantua 1860 Wooden Vintage Horse Freight Car Waggon vagón na přepravu koní
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKO VAGÓNY WAGONS CARS - MODELY HO a další
Kód:EPLX92
Výrobce: Unspecified


Cena 3 543,00 Kč s 21% DPH

Nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě na přepravu koní - 722003 Model Power Pennsylvania Railroad PRR #1488 Mantua 1860 Wooden Vintage Horse Freight Car Waggon.

■ Dřevěný historický koňský vůz Pennsylvania Railroad PRR (#1488) je super těžký model v měřítku HO: ■ Kompletně sestavený, zatížený a připravený k jízdě! ■ Kola RP25 s mosaznými jehlovými nápravami. ■ Kloubová spřáhla s vinutými pružinami. Dveře se otevírají na kovových vodítkách. Mosazné příhradové tyče a hřídel brzdového kola. ■ Kovové žebříky. ■ Realisticky tvarovaná brzdová kola. Precizně odlitá plastová karoserie prototypicky natřená hnědou barvou s výrazným zlatým potiskem: U. P. R. R. 1488, data.

Length: 4-1/8" (105mm). Width: 1-1/4" (32mm). Height: 1-3/4" (44mm).

Pennsylvania Railroad (PRR, právní název The Pennsylvania Railroad Company, známá také jako "Pennsy") byla americká železnice I. třídy, která byla založena v roce 1846 a sídlila ve Filadelfii v Pensylvánii. Byla tak pojmenována, protože byla založena ve státě Pennsylvánie.

Do roku 1882 se Pennsylvánská železnice stala největší železnicí (podle objemu dopravy a příjmů), největším dopravním podnikem a největší korporací na světě. Její rozpočet byl druhý po vládě Spojených států. Korporace dodnes drží rekord v nejdelší historii nepřetržitého vyplácení dividend: akcionářům vyplácela roční dividendy více než 100 let po sobě.

V průběhu let získala, sloučila se nebo vlastnila část nejméně 800 dalších železničních tratí a společností[3]. na konci roku 1926 provozovala 11 640,66 mil (18 733,83 km) železničních tratí; ve 20. letech 20. století přepravovala téměř třikrát více dopravy než jiné železnice srovnatelné délky, například Union Pacific a Atchison, Topeka & Santa Fe railroads. Jejím jediným vážným soupeřem byla New York Central (NYC), která přepravila přibližně tři čtvrtiny tunokilometrů Pennsy.

V roce 1968 se Pennsylvánská železnice spojila se svým rivalem New York Central Railroad a železnice nakonec nesla název Penn Central Transportation Company, zkráceně "Penn Central". Sítě bývalých konkurentů se vzájemně špatně integrovaly a železnice do dvou let vyhlásila bankrot.

1. dubna 1976 se železnice vzdala svého železničního majetku spolu s majetkem několika dalších krachujících severovýchodních železnic ve prospěch nové železnice s názvem Consolidated Rail Corporation, zkráceně Conrail. Samotná společnost Conrail byla v roce 1999 odkoupena a rozdělena, přičemž 58 % systému připadlo společnosti Norfolk Southern Railway (NS), včetně téměř celého zbývajícího území bývalé Pennsylvania Railroad. Americký osobní dopravce Amtrak získal elektrifikovaný úsek hlavní trati východně od Harrisburgu.

Po roce 1976 se železnice nakonec stala pojišťovnou a nyní nese název American Premier Underwriters a je nyní dceřinou společností American Financial Group.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz