Kasane Teto In Kimono Yoshiwara Lament Anime Figure

Kasane Teto In Kimono Yoshiwara Lament Anime Figure
Novinka

v prodeji od 30.11.2019
Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem: na dotaz
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A35980
Výrobce: Level52 Studios
MotivANIME FIGURE


Cena 4 993,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).
#animefigure

Soška Kasane Teto Yoshiwara vytvořená podle předlohy figurální řady the original Kasane Teto song, "Yoshiwara Lament" by Mayo Oyamano and Asa vycházející z japonské formy dějového vyprávění anime je vysoká cca 30 cm s detailním zpracováním.

From the original Kasane Teto song, "Yoshiwara Lament" by Mayo Oyamano and Asa comes a 1/7th scale figure of Kasane Teto in a gorgeous courtesan outfit based on the cover illustration by fuzichoco! The charming illustration has been transformed into a vividly colored, bewitching figure. Translucent parts are used to create the colorful layers at the hemline of her kimono. She bares her shoulders and back as she turns to show a listless expression, giving off a different aura compared to the typical Kasane Teto. Be sure to add this beautifully detailed scale figure of Kasane Teto to your collection.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz