Velociraptor Hatchling The Jurassic Park Life Size Statue

Velociraptor Hatchling The Jurassic Park Life Size Statue
Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem:poslední kusy
Kategorie:PRAVĚKÝ SVĚT - sošky, figurky, fosílie, repliky prehistorie
Kód:A35603
Výrobce: Chronicle Collectibles
MotivPRAVĚKÝ SVĚT


Cena 14 973,00 Kč s 21% DPH

kusů
#pravekysvet

Replika mláděte Baby Velociraptor 1/1 vytvořená podle předlohy the Jurassic Park vycházející z tvorby the Chronicle Collectibles dinosaur line je dlouhá cca 28 cm s detailním zpracováním.

Watching the birth of the baby Raptor was an amazing and yet unnerving experience. For us at Chronicle Collectibles, that scene has always struck a chord and it has been something we have wanted to do for a long time. Fans have also been repeatedly messaging us asking us to do this piece. Fortunately, the wait is over!

For this spectacular life-size collectible, Chronicle Collectibles have worked painstakingly to perfectly capture the baby Velociraptor s struggle to free itself from its egg shell.

Please note that the baby Raptor cannot be removed from the egg (it is for your own safety, after all). The Jurassic Park 1:1 Raptor Hatchling is ideal for cosplay or even just as the coolest piece of life-size Jurassic Park merchandise to ever fit on your desk.

The Polystone statue stands approx. 28 cm tall.

Limited to 300 pieces.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz