Vampirella 1/8 Plastic Model KIT - stavebnice

Vampirella 1/8 Plastic Model KIT - stavebnice
Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY od 1/12 do 1/1
Kód:A38888
Související:Carol de Haro As Vampirella 2.0 The 1/8 Plastic Model KIT - stavebnice
Výrobce: X-plus


Cena 8 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Vampirella vytvořená podle komiksové předlohy the based on the box art of Aurora s 1/13 scale plastic model vycházející z tvorby Shonen Ric/X Plus Plastic Model series je vysoká cca 23 cm s detailním zpracováním - stavebnice, vyžaduje dodatečné zkompletování a obarvení.

The X Plus Plastic Model series has begun at last! Out of a deep respect for the legendary plastic model creator "Aurora Plastic Company," Shonen Ric has decided to bring back a new Plastic Model series that still somehow takes you back to the old days.

The first member of this series is no other than the famous U.S. comic queen "Vampirella" illustrated by several different artists that have been well-known over the past fifty years thanks to her lasting popularity.

This 1/8 scale model features the comic queen striking a pose based on the box art of Aurora s 1/13 scale plastic model of Vampirella. The base features a tomb stone and two bats which really enhances her origin story as a vampire.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz