Union Pacific UP #1943 HO Spirit of UP Silver HERITAGE Scheme Class SD70ACe Diesel-Electric Locomotive DCC & Proto Sound 3.0

Union Pacific UP #1943 HO Spirit of UP Silver HERITAGE Scheme Class SD70ACe Diesel-Electric Locomotive DCC & Proto Sound 3.0
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY DIESEL (ELECTRIC) - MODELY HO a další
Kód:XE1937
Výrobce: M.T.H. trains


Cena 12 893,00 Kč s 21% DPH

kusů

Dieselová lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 80-2380-1 M.T.H.Trains Union Pacific UP #1943 HO Spirit of UP Silver HERITAGE Scheme Class SD70ACe Diesel-Electric Locomotive DCC & Proto Sound 3.0.

■ Lokomotiva SD70ACe Union Pacific #1943 The Spirit Of UP je šestnáctou pamětní lokomotivou ve 155-leté historii společnosti Union Pacific UP jako pocta americkým ozbrojeným silám a mužům a ženám v jejich řadách. Vznikla ve spolupráci s veterány společnosti Union Pacific a ilustruje spojení železnice s mnoha veterány, kteří po staletí pomáhali budovat Ameriku. ■ Každý detail na nátěru skříně stroje reprezentuje dílčí příspěvěk každé složky ozbrojených sil USA. Přední část lokomotivy symbolizuje stříbrnou barvu letectva a modrý pruh představuje "šerpu" znak bývalého Velitelství strategického letectva Strategic Air Command. Nápisy uvnitř šerpy jsou původním ručně kresleným písmem používaným na letounech B-17. Následuje "závodní pruh" pobřežní stráže a bitevní šedá barva námořnictva, která rámuje tradiční americkou vlajku Union Pacific. Maskovací barvy vojenská kamufláže jsou poklonou pozemní armádě a námořní pěchotě. Závěrečný nápis na konci lokomotivy vzkazuje americkým válečným zajatcům a nezvěstným v boji s jejich symbolem POW/MIA a mottem Nezapomínáme "You Are Not Forgotten".

■ Model série jedinečných lokomotiv z flotily historických vozidel řady Union Pacific heritage fleet je vysoce detailní a obsahuje širší škálu prvků, než které najdete na jakémkoli jiném dieselu v měřítku HO. ■ Jedinečný zvukový a operační systém Proto-Sound 3.0 s digitálním řídicím systémem s autentickými zvuky a prototypovými funkcemi v prostředí DC i DCC. ■ Detailně propracovaná, odolná karoserie z ABS a odlévaná kovová palivová nádrž. ■ Kovový podvozek, kola, nápravy, převody, madla a houkačka z tlakového odlitku. ■ Pohyblivé střešní ventilátory. ■ Kovové boční mřížky karoserie. ■ Odnímatelný sněhový pluh. ■ (2) Ručně malované figurky v kabině strojvedoucího. ■ Autentické nátěrové schéma. ■ Kovová kola RP25 . ■ (2) Spřáhla Kadee #158. ■ Prototypové LED osvětlení směrově řízené s konstantním napětím. ■ Osvětlené LED číselné tabule. ■ Funkční LED příkopová světla. ■ Výkonný 5pólový motor se setrvačníky. ■ Krokové řízení rychlosti chodu lokomotivy. ■ Funguje na kolejích kódů 70, 83 a 100. ■ Délka 10 9/16" x 1 7/16" x 2 3/16". ■ Minimální poloměr: 46 cm (18").

■ Mnoho funkcí DCC lze měnit změnou konfiguračních hodnot (CV) podle přibalené tabulky CV - Funkce F0 Přední/záďové světlo. F1 Zvonek. F2 Houkačka. F3 Rozjezd/vypnutí. F4 PFA. F5 Světla (kromě čela/zádi) F6 Hlavní hlasitost. F7 Přední spřáhlo. F8 Zadní spřáhlo. F9 Signál vpřed. F10 Signál vzad. F11 Přejezd. F12 Klikání (zapnuto/vypnuto). F13 Volnoběžná sekvence 4. F14 Volnoběžná sekvence 3. F15 Volnoběžná sekvence 2. F16 Volnoběžná sekvence 1. F17 Rozšířený rozjezd. F18 Prodloužené vypínání. F19 Otáčení nahoru. F20 Otáčení dolů. F21 Jednorázový Doppler. F22 Uvolnění spřáhla. F23 Zavření spřáhla. F24 Jednorázové zatroubení. F25 Zvuky motoru. F26 Zvuky brzd. F27 Hluk v kabině. F28 Reset funkce.

Dne 19. října, 2017 odhalila železnice Union Pacific Railroad veřejnosti pamětní lokomotivu na počest amerických ozbrojených sil U.S. Armed Forces na nádraží Sunset Station v San Antoniu USA. Lokomotiva #1943 společnosti UP zahájila turné společnosti pod názvem Salute to the Military Tour, v rámci kterého se uskuteční řada komunitních výstav po celé síti společnosti Union Pacific. Jedinečné zbarvení lokomotivy vychází ze schémat a barev jednotlivých složek americké armády a je uznáním železnice za vojenskou službu mnoha zaměstnanců Union Pacific. Ve skutečnosti 17 % zaměstnanců společnosti UP sloužilo v armádě - to je jeden z důvodů, proč byla Union Pacific v posledních dvou letech po sobě oceněna v seznamu 10 nejlepších společností pro veterány.

Model SD70ACe s úpravou splňující přísnější emisní normy pro dieselové lokomotivy stanovených předpisy EPA Tier II je poháněn 16válcovým dieselovým motorem o výkonu 4300 koní, který pohání alternátor vyrábějící střídavý proud a ten je usměrněn na stejnosměrný proud. U SD70ACe se stejnosměrný proud převádí zpět na střídavý, který nato napájí trakční motory. Vnější design vychází většinou z lokomotivy SD90MAC-H PHII jako jsou tvar přídě, plná výška předních dveří a obdélníková čelní skla, velké rozšířené chladiče se dvěma ventilátory a umístění dynamického brzdového zařízení v zadní části dlouhé kapoty. Kromě toho byly měniče přemístěny z vnitřku dlouhé kapoty do schránky na ochozu za kabinou strojníka.

Stroj SD70ACe se stal novou nadějí divize Electro-Motive k získání opětovného prvenství v prodeji lokomotiv v Severní Americe, které EMD ztratila ve prospěch General Electric v roce 1987. Pod kapotou stroje bije srdce dieselové lokomotivy třetí generace typu 710 o výkonu 4300 koní; aby model 710 splňoval nové emisní normy, bylo zapotřebí pouze drobných úprav. Vzhledem k tomu, že po celém světě je v provozu 5000 těchto strojů a EMD má pověst spolehlivého výrobce, usoudilo se, že osádky dílen dají přednost známé technologii.

Kromě hlavního motoru však byl prakticky každý prvek modelu SD70ACe přepracován tak, aby vznikla lokomotiva 21. století. Hlavním hlediskem byla ergonomie. Úhlová příď lokomotivy nabízí posádce mnohem lepší výhled než většina ostatních lokomotiv a kabina je pohodlná pro strojvedoucí téměř všech velikostí. Digitální obrazovky poskytují řadu informací o dění uvnitř lokomotivy i na trati. Do kabiny se snadno vejde tříčlenná posádka, což je v moderním světě bez kabin důležitý faktor. Nechybí samozřejmě ani držák na nápoje pro strojvedoucího.

SD70ACe také nabízí podle společnosti EMD, "vynikající zlepšení v oblasti údržby". Všechny elektrické kabely jsou na pravé straně lokomotivy a veškeré potrubí je na levé straně, přičemž většina potrubí a kabelů je vedena pod rámem, takže je může obsluhovat člověk stojící mimo lokomotivu - namísto toho, aby se plazil po dně strojovny. Počet elektrických součástí byl výrazně snížen, zatímco přístup ke zbývajícím dílům se výrazně zlepšil. A doba mezi servisními intervaly se zdvojnásobila z každých tří měsíců na každých šest měsíců.

Po ročním testování na trati a na zkušebním okruhu Asociace amerických železnic Association of American Railroads v Pueblu, CO, byly první lokomotivy SD70ACe ("e" znamená "enhanced" posílená) dodány společnosti CSX Transportation v roce 2004. V současné době mají hlavní americké železnice zpravidla dvojí flotilu lokomotiv. Střídavý pohon se používá pro těžkou přepravu uhlí a intermodální dopravu, protože střídavé trakční motory nabízejí vyšší počáteční tažnou sílu při stejném výkonu. Levnější, tradiční stejnosměrný proud se používá pro běžnější úkoly. Společnost Electro-Motive však doufá, že s lokomotivou SD70ACe získá nástupce svého modelu Geep z roku 1949 pro 21. století - lokomotivu, která může být téměř vším pro všechny železnice.

Systém IntelliTrain, který je u lokomotivy SD70ACe volitelnou výbavou, využívá mobilní technologii a technologii GPS a umožňuje pro oddělení údržby tratě sledovat provozní podmínky a problémy, které se objevují na trati, což výrazně usnadňuje diagnostiku a opravy.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz