Polskie Koleje Państwowe PKP SA #EIP Express Intercity Premium Class 2370 New Pendolino High Speed Train for Model Railroaders Inspiration

Polskie Koleje Państwowe PKP SA #EIP Express Intercity Premium Class 2370 New Pendolino High Speed Train for Model Railroaders Inspiration
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:010921
Výrobce: Unspecified


Cena 9 993,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Vysokorychlostní souprava polských železnic LIVE - Polskie Koleje Państwowe PKP SA #EIP Express Intercity Premium Class 2370 New Pendolino High Speed Train for Model Railroaders Inspiration.

Jedná se o třídu 2370 New Pendolino, kterou vyrobila společnost Alstom v Itálii. Jinak je podobné novým pendolinům ETR 610, která jezdí v Itálii a Švýcarsku, ale postrádá jejich aktivní naklápěcí mechanismy. Ta se nyní používají na dlouhých rychlíkových tratích, například z Gdaňsku a Varšavy do Krakova.

Vysokorychlostní železniční doprava (polsky Kolej dużych prędkości) byla v Polsku zahájena 14. prosince 2014 zavedením 20 neotočných vlakových souprav Pendolino, které jezdí na 4 určených tratích vycházejících z Varšavy. Polské státní dráhy zahájily provoz osobních vlaků PKP Pendolino provozovaných rychlostí 200 km/h na 80 km trati Olszamowice-Zawiercie (část železniční tratě zvané CMK, z Varšavy do Katovic/Krakova). Od prosince 2017 jsou v provozu dva úseky s rychlostí 200 km/h o celkové délce 136 km. Polské státní dráhy PKP zahájily provoz vysokorychlostní dopravy pod značkou Express Intercity Premium (EIP).

PKP Intercity zpočátku využívaly pouze devět souprav denně k provozování 23 spojů EIP z Varšavy do Gdyně, Krakova, Katovic a Vratislavi. Dnes většina z 20 souprav jezdí na hlavní trase Krakov - Varšava - Gdaňsk - Gdyně, a to každou hodinu ve špičce a každé 2 h mimo špičku. Na trase (Gliwice/Bielsko-Biała - Katovice - Varšava - Gdaňsk - Gdyně je provozována pětkrát denně. Na trase do Vratislavi jezdí v každém směru dvě Pendolina denně. Hlavní jízdní doba z Varšavy do Gdaňsku je 2 h 58 min, do Krakova 2 h 28 min a do Katovic 2 h 34 min. Spoje EIP z Varšavy do Vratislavi jezdí přes hlavní trať CMK, Čenstochovou a Opole a trvají 3 h 42 min oproti až 6 h u předchozí trasy přes Poznaň.

Kromě centrální železniční linky z Varšavy do Krakova a Katovic a z Varšavy do Vratislavi jezdí Pendolina také na 350 km dlouhé trase z Varšavy do Gdaňsku a Gdyně u Baltského moře. V letech 2011-2015 probíhá na trase Varšava-Gdaňsk-Gdyně rozsáhlá modernizace za 3 miliardy dolarů, částečně financovaná Evropskou investiční bankou, zahrnující výměnu kolejí, přeložení oblouků a přeložení úseků trati, aby bylo možné dosáhnout rychlosti až 200 km/h (124 mil/h), modernizaci stanic a instalaci evropského vlakového zabezpečovacího systému úrovně 2, která má být dokončena v červnu 2015. Po zahájení provozu Pendolina 14. prosince 2014 se dřívější doba jízdy po železnici Varšava-Gdaňsk, která činila 4,5 až 6 hodin, díky Pendolinu zkrátila na 2 hodiny 58 minut a po dokončení modernizace se dále zkrátí na 2 hodiny 40 minut.

Společnost PKP Intercity podepsala smlouvu na nákup 20 vlaků Pendolino od společnosti Alstom v květnu 2011. Cena vlaků činila přibližně 400 milionů EUR. První cestující byly tyto vlaky přepraveny v prosinci 2014. Smlouva v hodnotě 665 milionů eur zahrnovala také výstavbu servisního zázemí ve Varšavě a náklady na údržbu po dobu 17 let. Vlaky, které využívá společnost PKP Intercity, mohou zrychlovat až na 200 km/h (124 mph), ale po některých polských železnicích se takovou rychlostí jezdit nedá. Během prvního roku provozu vlaky Pendolino odbavily 3,56 milionu cestujících a ujely více než 6 milionů kilometrů.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz