Tyrannosaurus Rex Predatory Scale Collectible Statue

Tyrannosaurus Rex Predatory Scale Collectible Statue
Věkové omezení:14
Rok vydání:2018
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:009843
Související:Great White Shark Predatory Scale Collectible Statue Čelisti
Výrobce: Silver Fox Collectibles


Cena 46 983,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Tyrannosaurus Rex vytvořená v duchu filmové řady the Discovery Channel vycházející z grafického designu Predatory Scale collectible line je vysoká cca 55 cm s detailním zpracováním.

Silver Fox Collectibles is excited to announce this Predatory Scale Tyrannosaurus Rex Statue measuring 55 cm from head to tail in a beautiful replica of one of the most feared Monster of all time along with a baby T-Rex just breaking out of its shell.

This T-Rex Statue comes on a base with light up features and an authentic sound chip, to hear the T-Rex roar. Provided by The Discovery Channel..

The T-Rex is the first in a series of Predatory Scale Collectibles, of the World s most feared Predators, both Past & Present.

Each one will come packaged in a full color box. Includes an A3 Art Print of the T-Rex and a Discovery Channel USB, Packed with authentic Images, Videos and loads of information all about this amazing creature, provided by The Discovery Channel.

Not only is this a great must have collectible but also an educational statue at the same time.

Limited to 500 pieces worldwide.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz