Triceratops Lying Sick The Jurassic Park Statue Diorama pravěký svět

Triceratops Lying Sick The Jurassic Park Statue Diorama  pravěký svět
Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem: na dotaz
Kategorie:PRAVĚKÝ SVĚT - sošky, figurky, fosílie, repliky prehistorie
Kód:A35602
Výrobce: Chronicle Collectibles
MotivPRAVĚKÝ SVĚT


Cena 15 993,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).
#pravekysvet

Soška Triceratops vytvořená podle filmové předlohy the Jurassic Park vycházející z grafického návrhu the Chronicle Collectibles line je vysoká cca 10 cm s detailním zpracováním.

Everyone remembers that magic moment. The first time Dr. Alan Grant, Ellie, and the kids see a life-size dinosaur up close in the form of a sick Triceratops. It was breathtaking. And full of emotion. For many Jurassic Park fans, the reveal of the Sick Triceratops remains one of the most iconic scenes in the entire film.

Now, fans can own a piece of that movie magic. Chronicle Collectibles presents to you the 1:35 scale Jurassic Park: Sick Triceratops Diorama, the first and only licensed high-end collectible for this beloved dinosaur.

To ensure we had the finest details correct, we brought in legendary dinosaur painter Steve Riojas to paint the masters to perfection. You will never a find a better licensed Sick Triceratops ever offered; we have poured our heart and soul into this piece to make it something fans will be proud to own and display.

Product Dimensions: 33 x 10 x 28 cm

Limited to 300 pieces.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz