Trebuchet The Miniature War Machine historický dalekonosný katapult

Trebuchet The Miniature War Machine historický dalekonosný katapult
Novinka

v prodeji od 20.02.2021
Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:REPLIKY, PŘÍSLUŠENSTVÍ K SOŠKÁM A MODELŮM AUT
Kód:A37734
Související:Ballista The Miniature War Machine historický dalekonosný vrhací stroj
Výrobce: Wizkids


Cena 1 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
Replika trebuchetu dalekonosného katapultu vytvořená podle historické předlohy vycházející z grafického návrhu the WizKids 4D Settings pre-painted Miniatures collection je vysoká cca 15 cm s detailním zpracováním.

The enemy will quickly need to find cover when you place the Trebuchet, one of the latest WizKids 4D™ Settings sets, onto your table! With intricate attention to details, this prepainted Trebuchet and Engineer are ready to fire!

You and your players can make the most of all the accessories that come in this set to engage in what can only be a most epic and memorable battle!

The Set includes:

- 1 x Trebuchet. - 2 x Mounds of Stones. - 1 x Single Stone. - 2 x Cheval de Frise. - 1 x Half-Orc Engineer.

Trébuchet [trébyše] (také trebus, triboke, trabuchetum, trabocco, blida) byla obléhací zbraň pracující na principu vahadla (nerovnoramenné páky a protizávaží), nikoliv tedy torzního momentu jako u jiných katapultů. Jedná se o velký „dalekonosný katapult“ dřevěné konstrukce, určený k likvidaci zejména budov a hradeb, použít jej však bylo možné i k rozbití těsných formací pěchoty.

Trebuchet vrhá i poměrně těžké projektily po balistické křivce. Tento druh praku měl společné dlouhé dřevo na ose se pohybující jako kyvadlo, jehož jedno rameno bylo dlouhé a slabší, druhé krátké a silnější, na němž bylo zavěšeno či připevněno velké zatížení, obyčejně kamení. Takovéto kyvadlo bylo zavěšeno v silných vidlích z klád, postavených na silném roubení. Na konci dlouhého ramene byla na háku a provaze zavěšena kůže, na kterou se kladly vrhané projektily, vesměs tedy až centový kámen. Dlouhé rameno, které ve stavu nenapjatém následkem zatížení druhého konce trčelo přímo do výše, se přitahovalo provazem a rumpálem až k zemi. Následně bylo jednoduchým zařízením po úderu puštěno tak, že se v okamžiku vyhouplo do výše, a dvojí silou, jednak zatížením, jednak pružností dlouhého ramene, a na kůži položený projektil byl vržen obloukem do dálky.

Zaměřování se seřizovalo větším nebo menším zatížením, přibližováním nebo vzdalováním od cíle, a zvláště pak váhou tělesa, které bylo vrháno. Experimentální pokusy prokázaly, že trebuchety byly velmi přesné zbraně. Při pokusech v Runneburgu (hrad v obci Weißensee ležící v Durynsku v Německu) byl rozptyl po sobě následujících vrhů pouhých 20 cm. Při rozdílných klimatických podmínkách byla přesnost dopadu s 10m rozptylem. S takovouto přesností je pravděpodobné cílení střelby na jednotlivé objekty ostřelovaného místa.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz