Soška Sacrifice vytvořená podle předlohy figurální řady the Fantasy Figure Gallery Series vycházející z grafického návrhu Dorian Cleavengera je vysoká cca 32,5 cm s detailním zpracováním.

She offers herself to her deity, her lover and her soulmate. She is pure and true, unembellished by the ravages of society.

She is life; she is the ultimate sacrifice. And she can be yours.

Presenting the third piece in the awe-inspiring fantasy collection, Fantasy Figure Gallery: The Sacrifice (Dorian Cleavenger)is a groundbreaking collection of resin quality PVC statues, bringing together the unrivaled talent of Asia s foremost portrait sculptors with the leading fantasy artists of Europe and the Americas.

Featured here, The Sacrifice by Dorian Cleavenger as envisioned by Plant-jzero Moekichi. Brought to three dimensional life, Dorian Cleavenger s The Sacrifice stands nearly 13.00″ including an elaborately detailed altar base and removable parts.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz