The Little Mermaid Dreaming Under the Sea Statue Diorama Malá mořská víla

The Little Mermaid Dreaming Under the Sea Statue Diorama Malá mořská víla
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A33818
Výrobce: Enesco


Cena 4 793,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Malá mořská víla vytvořená podle filmové předlohy z figurální řady the Disney Figure collection/the Little Mermaid vycházející z grafického návrhu Jim Shore je vysoká cca 15,5 cm s detailním zpracováním.

In honour of the 25th Anniversary of Disney s The Little Mermaid, Jim Shore designed a one of a kind undersea diorama. This whimsical figurine depicts the lovely mermaid Ariel! She lounges on a rock draped with flowering seaweed, and her friends, Flounder and Sebastian, accompany her. Done by folk artist Jim Shore, the style includes fun swirls and texture that add an extra charm! Unique variations should be expected as this product is hand painted. Not a toy or children s product. Intended for adults only. Size: 6.25in H x 4.25in W x 7in L.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz