The Cable One:12 Collective Light-Up Action Figure

The Cable One:12 Collective Light-Up Action Figure
Novinka

v prodeji od 31.07.2019
Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A35865
Výrobce: Mezco Toyz


Cena 3 493,00 s 21% DPH

kusů

Soška Cable vytvořená podle předlohy figurální řady the One:12 Collective collection vycházející z grafického návrhu the Marvel Universe Action Figure line je vysoká cca 17 cm s detailním zpracováním.

The One:12 Collective Cable figure features a light-up function that illuminates his chest armor and techno-organic eye in both of his head sculpts. The telekinetic mutant features a newly sculpted cybernetic arm and is outfitted in a sleeveless shirt with chest armor, duty belt with gun holster, and a leg holster with knife sheath. Cable comes complete with a devastating arsenal of advanced weaponry.

Cable was sent to the future in a bid to save his life when he was infected by a techno-organic virus. Using his formidable telekinetic abilities and cybernetic enhancements, Cable battles super villain foes in his quest for peace.

Each One:12 Collective Cable figure is packaged in a collector friendly box, designed with collectors in mind.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz