Nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve špičkové kvalitě se zvukem dobytka - BLI Denver & Rio Grande Western D & RGW #4567 HO K7A Livestock Dispatch Stock Car Wagon & Cattle Sounds vagón se zvukem dobytka.

Vagóny se používaly také k přepravě různých živých zvířat, například skotu, mul, koní, ale i vepřů, ovcí a telat. Přeprava zvířat byla a stále je pro mnoho železnic důležitým zdrojem příjmů. BLIs K7A je pohlednou reprodukcí designu Denver & Rio Grande Western D & RGW. Pokud tedy potřebujete přepravovat na kolejišti hospodářská zvířata, máme pro vás vozy pro přepravu drůbeže, dobytka, koní apod.

■ Nákladní vůz typu K7A je pohlednou reprodukcí originálu v designu společnosti PRR/Denver & Rio Grande Western D & RGW. ■ Zvukové vozy BLI jsou vybaveny technologií zapínání a vypínání ovládanou pohybem, takže při pohybu vozu nebo při jeho otřesech jsou slyšet zvuky živých zvířat stejně jako ve skutečnosti!

■ Integrovaný zvuk aktivovaný pohybem. ■ Autentické živé zvuky hospodářských zvířat podle daného typu vozu. ■ Intenzita zvuků se mění v závislosti na rychlosti pohybu vozu. ■ Funguje na kolejištích DC a DCC (není ovládán DCC). ■ Nastavitelná citlivost a hlasitost pomocí přiloženého magnetu. ■ Autenticky věrný nátěr vozu. ■ Funkční kloubové spřáhlo. ■ Minimální poloměr je 46 cm (18") nebo větší.

Denver and Rio Grande Western Railroad (DRGW), často zkracovaná na Rio Grande, D&RG nebo D&RGW, dříve Denver & Rio Grande Railroad, byla americká železniční společnost I. třídy, která začala provoz v roce 1870 jako úzkorozchodná trať o rozchodu 914 mm (3 stopy) vedoucí jižně od Denveru ve státě Colorado, USA. Sloužila především jako transkontinentální přemostovací trať mezi Denverem a Salt Lake City v Utahu a také jako hlavní přepravce uhlí a nerostných surovin.Rio Grande byla ztělesněním horské železnice, jejíž motto znělo Through the Rockies, not around them (Skalistými horami, nikoli kolem nich) a později Main line through the Rockies (Hlavní trať Skalistými horami), přičemž obojí odkazovalo na Skalisté hory Rocky Mountains.

D&RGW provozovala nejvýše položenou hlavní železniční trať ve Spojených státech, přes průsmyk Tennessee Pass ve výšce 10 240 stop (3 120 m) v Coloradu, a proslulé tratě přes Moffatův tunel a Královskou soutěsku (Moffat Tunnel and the Royal Gorge). V době svého největšího rozmachu, v roce 1889, měla D&RGW největší úzkorozchodnou železniční síť v Severní Americe s 1 861 mílemi (2 995 km) tratí propojující státy Colorado, Nové Mexiko a Utah. Společnost D&RGW, známá svou nezávislostí, provozovala až do svého ukončení v roce 1983 vlak Rio Grande Zephyr. Jednalo se o poslední soukromý meziměstský osobní vlak ve Spojených státech, dokud v roce 2018 nezačala na Floridě jezdit společnost Brightline.

V roce 1988 koupila její mateřská společnost Rio Grande Industries společnost Southern Pacific Transportation Company a v důsledku fúze byl pro identitu zvolen významnější název Southern Pacific Railroad. Do roku 1992 pak fungovala Rio Grande jako samostatná divize Southern Pacific. Dnes většinu bývalých hlavních tratí D&RGW vlastní a provozuje Union Pacific Railroad, zatímco několik odboček nyní provozují jako památkové železnice různé železniční společnosti.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz