Spider Woman Bishoujo Statue

Spider Woman Bishoujo Statue
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:009771
Výrobce: Kotobukiya


Cena 7 983,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Spider Woman vytvořená podle předlohy figurální řady Bishoujo (japonský výraz pro krásnou ženu) vycházející z japonské formy dějového vyprávění anime je vysoká cca 21 cm s detailním zpracováním.

This item has features and themes that are for adults only. Ages 18 and up. Recommended for mature collectors.

Action Figure Xpress carries a San Diego Comic-Con 2014 Exclusive version of their Spider-Woman Bishoujo Statue. The statue has a metallic look to it. The statue has a limited run of just 800 pieces. Based on an illustration by Japanese illustrator Shunya Yamashita, Spider Woman looks better than ever in her iconic outfit. Crouched at the ready, her hair flowing in the breeze, the beautifully sculpted Spider-Woman is prepared to leap into acti on at a moments notice. Display either masked or unmasked with the included optional face sculpt.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz