Sarah The Bilgewater Sea Captain Miss Doom League of Legends Quarter Scale Statue Diorama

Sarah The Bilgewater Sea Captain Miss Doom League of Legends Quarter Scale Statue Diorama
Novinka

v prodeji od 30.11.2024
Věkové omezení:14
Rok vydání:2024
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY od 1/12 do 1/1
Kód:D3I11S
Výrobce: Infinity Studio 开天工作室


Cena 37 693,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Sarah 1/4 vytvořená podle herní předlohy the popular skin “League of Legends ” - original game vycházející z grafického designu the Infinity Studios League of Legend theme 1:4 statue line je vysoká cca 65 cm s detailním zpracováním.

Known for her beauty, but standing for ruthlessness, Sarah is a Bilgewater sea captain who has created an image not to be taken lightly by the port town s hardened crime syndicate, who also call her - Miss Doom.

When she was a child, she witnessed the murder of her family by the pirate king, GangPlanck. Years later she brutally avenged the murder by blowing him and his flagship up along with his men and ship. All who underestimate her find themselves facing a deceptively cunning opponent and the possibility of having to deal with a bullet or two in their stomach.

With LED light function. It measures approx. 65 x 36 x 50 cm and comes in a printed box. Limited to 599 pieces worldwide.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz