Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS #540 HO Green Scheme Rbe 4/4 Electric Railcar & 4-Axle Type BDt EW Seetal Cab Car (2-Unit) Pack DCC elektrická jednotka s osobním vozem

Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS #540 HO Green Scheme Rbe 4/4 Electric Railcar & 4-Axle Type BDt EW Seetal Cab Car (2-Unit) Pack DCC elektrická jednotka s osobním vozem
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:HO MODELY LOKOMOTIVY, VAGÓNY PRO MODELÁŘE
Kód:A39304
Výrobce: PIKO


Cena 11 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Sada elektrické jednotky řady RBe 4/4 a osobního kabinového vozu řady BDt EW II modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 96832 PIKO Schweizerische Bundesbahnen SBB/CFF/FFS #540 HO Green Scheme Rbe 4/4 Electric Railcar & 4-Axle Type BDt EW Seetal Cab Car (2-Unit) Pack DCC elektrická jednotka s osobním vozem v zelené barvě, IV. epocha.

Modely PIKO jednotky řady RBe 4/4 a osobního kabinového vozu řady EW II jsou věrnými replikami svých originálů. Zabudované osvětlení interiéru je součástní obou vozů a kabiny strojvedoucího u hnací jednotky. Vozy se dále vyznačují kvalitním lakem a potiskem, detailními pantografy a precizně zpracovanou střechu, madlami a zpětnými zrcátky, oknami beze šmouh, podvozky a detailním vybavením interiéru. Vozy mají motor se dvěma setrvačníky, rozhraní PluX22 a jsou připraveny pro ozvučení zvukovým dekodérem PIKO #56426 s reproduktorem. Brzdové hadice jsou přibaleny pro výstavní účely modelu.

RBe 4/4 byly výkonné osobní motorové vozy vyráběné Švýcarskými spolkovými drahami (SBB) v letech 1959 až 1966. Vozidla byla modernizována v letech 1993 až 1998, dostala nové označení RBe 540 a v letech 2005 až 2014 byla postupně vyřazena z pravidelného provozu.

Základní koncept tehdy nového motorového železničního vozu s oddíly pro cestující vycházel do značné míry z železničních vozů Ce 4/4 skupiny BLS, který byl upravený na nový vůz typu EW I, kde byl mimo jiné vypuštěn druhý pantograf. RBe 4/4 byly známé jako vysoce výkonné motorové vozy o výkonu 1 988 kW nebo 2 720 k s maximální rychlostí 125 km/h. Vůz byl se čtyřmi nápravami s omezením rychlosti proti smyku spolehlivým vozidlem i za špatných podmínek na trati. Příměstské vlaky byly složeny výhradně z vozů typu EW I v 1. a 2. třídě, jídelního vozu uprostřed vlaku a hnaného vozu na konci vlaku.

Vozy byly zakoupeny SBB v roce 1959, aby nahradily starší elektrické lokomotivy se třemi hnacími nápravami Ae 3/5 a Ae 3/6. Měly velký výkon (větší než lokomotivy Re 4/4I), rekuperační brzdy, kabiny strojvedoucího a čelní dveře na obou stranách a vícenásobné ovládání IIId (Vst IIId) pro kombinaci s odpovídajícími hnacími přívěsy typu DZt a BDt, hnacími přívěsy NPZ, Re 4/4II/Re 421, Re 4/4III, Re 4/4IV a Re 6/6. Vozy měly původně 64 míst k sezení ve druhé třídě (po 32 v kuřáckém a nekuřáckém oddíle) a byly natřeny zelenou barvou SBB.

Prvních šest prototypů s čísly 1401 až 1406 stálo každý přibližně jeden milion švýcarských franků a byly dodány v roce 1959, resp. 1960. První vůz byl novinářům představen 24. května 1959. Prototypy měly některé vady, které byly u sériové verze odstraněny. Vozy řady 76, č. 1407 až 1482, byly uvedeny do provozu v letech 1963 až 1966 a byly o čtyři tuny těžší než prototypy.

Aby bylo možné kombinovat motorové vozy v kyvadlových vlacích, byly vybaveny dálkovým a vícenásobným ovládáním. Nejprve SBB objednala šest prototypů - železniční vozy RBe 4/4 1401 - 1406. postavené společnostmi Schweizerische Industrie Gesellschaft SIG a Schindler Waggon ve Schladmingu. Schindler Waggon in Schlieren SWS pro mechanickou konstrukci. Elektrické zařízení dodala společnost Brown, Boveri and Co. BBC a Maschinenfabrik Oerlikon MFO. Vozy řady 74 pak byly od roku 1992 modernizovány společností HW Zurich pro nový systém regionální přepravy. Kromě nového barevného schématu "Kolibri" byly motorové vozy vybaveny také pro provoz bez strojvedoucího s externím kyvným provedením, vnějšími křídlovými dveřmi, obdélníkovými světlomety a moderním tyristorovým řídicím systém motoru uprostřed vozu.

Většina technického vybavení byla umístěna pod prostorem pro cestující, takže vchod do vozu byl o stupeň výše než v běžných vozech. Uprostřed vozidla pak byla umístěna toaleta a část technického vybavení. Toto uspořádání bylo poněkud nešťastné a vysloužilo těmto vozům přezdívku Shaker Cup. V prostoru pro cestující totiž způsobovalo otřesy následkem pulzní povahy ovládání napěťového měniče.

RBe 4/4 dodané v 60. letech byly vybaveny nejmodernějším systémem řízení. Nad transformátorem, který je umístěn uprostřed pod podlahou vozu, je ve strojovně (naproti WC) umístěn měnič odboček. Vzduchový motor pro pohon měniče odboček je řízen hlavním ovladačem prostřednictvím elektronické řídicí jednotky. Tím se ovládají elektroventily nahoru a dolů. Nepřetržitě pracující generátor hodinových impulsů vysílá každou sekundu spínací impuls pro postupné spínání. Po zadání příkazu ke spínání je první impuls vydán bez zpoždění. Pro otevření kroku stačí, když se páka hlavního ovladače dotkne polohy "M" pouze na krátkou dobu, tzn. že jeden krok lze ovládat "ručně".

Přepínač odboček RBe 4/4 má 28 rychlostních stupňů a elektrickou brzdu s 18 stupni jako rekuperační brzdu s obvodem budicího motoru. Protože je k dispozici pouze jeden údaj o proudové hodnotě trakčních motorů v podobě rozdílového ampérmetru, strojvedoucí lokomotivy neví nic o jednotlivých proudových hodnotách čtyř trakčních motorů. Tento přechod na nový řídicí systém vyvolal zpočátku silné reakce strojvedoucích, kteří již nebyli schopni rozpoznat použitý rychlostní stupeň. To znamená, že sledování rychlosti a také zobrazení ampérmetru je nezbytné pro režim jízdy.

BDt je ve Švýcarsku standardní sériové označení pro kabinové vozy se sedadly druhé třídy a zavazadlovým prostorem. Takové vozy se používají na SBB a na několika soukromých železnicích. Malé písmeno i vozu Seetal označuje otevřenou plošinu.

Lehké kovové vozy typu "Seetal" byly čtyřnápravové vozy s otevřenými plošinami, které Švýcarské spolkové dráhy (SBB) zakoupily v letech 1947 až 1950 pro provoz na trati Seetal a dalších vlečkách. Původně byly oficiálně označeny jako vozy pro vlečky, později je SBB zařadilo do typu Seetal vozy pro vlečky.

Fe 4/4, od roku 1963 De 4/4, byly motorové vozy Švýcarských spolkových drah (SBB), které byly od konce 20. let 20. století používány v regionálním provozu na tehdy nově elektrifikovaných tratích. V provozu byly až do 80. let 20. století. RBe 540 019, 074 a 006 byly prodány společnosti Oensingen-Balsthal-Bahn (OeBB). Poslední vůz RBe 4/4 byl oficiálně vyřazen z provozu SBB v roce 2016. Dochovaly se ještě vozy 540 020, 052 a 069 (v péči SBB Historic) a 069 (v péči SBB Historic) a 540 074 (v péči dsf). V roce 2007 zakoupilo vůz 1405 depo Verein a vůz Koblenz (v péči dsf) ze šrotu. Všechny vozy jsou nyní věrně zrestaurovány a využívány pro turistické výlety.

The first six multiple units of the SBB series RBe 4/4 were purchased for the regional transport at the Gotthard from 1959 onwards. However, due to their great power reserves, they were used in fast train service in lowlands promptly after their delivery. The multiple units have large, double-sided driver’s cabs and front doors as well as a multiple control unit for combination with control cars. The 76 series multiple units (1407–1482) were delivered between 1963 and 1966 and were, among other things, four tonnes heavier than the prototypes. During the same period, EW I and EW II control cars for the composition of heavy shuttle trains, often in combination with EW I passenger and control cars, were delivered as well. At the beginning, the vehicles had 32 smoking seats and 32 non-smoking seats and were painted in the typical green of the SBB. The technical equipment is partly installed below the passenger compartment. Thus, the entrances were substantially higher than the entrances of the normal passenger cars. When sufficient locomotives of the Re 4/4 II had been available (not earlier), the distinctive multiple units started their service in the regional shuttle traffic intended actually. For this purpose, more EW II control cars were purchased. From the year 1992 onwards, 74 series multiple units have been modernised and optimised for suburban railway operation. Regarding the design, the vehicles were adapted to the NPZ of the SBB as well. From the year 2006, many multiple units have been discarded. At the end of 2014, the use at the SBB ended. Today, several RBe 4/4 are shown as historical vehicles at the Verein Depot.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz