Scarlet Witch Marvel ARTFX+ 1/10 Statue

Scarlet Witch Marvel ARTFX+ 1/10 Statue
Novinka

v prodeji od 20.02.2019
Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:A35391
Výrobce: Kotobukiya
MotivANIME FIGURE


Cena 2 993,00 s 21% DPH

kusů
#animefigure

Soška Scarlet Witch vytvořená podle předlohy figurální řady Marvel Comics series vycházející z grafického návrhu ARTFX + Statues lineup/Adi Granov je vysoká cca 21 cm s detailním zpracováním.

Kotobukiya s Marvel Comics ARTFX+ series has brought you a range of characters, from the Avengers to the X-Men, Defenders, and more, with stunning detail in 1:10 scale. Now the spotlight returns to Earth s Mightiest Heroes with a new series of Avengers characters based on designs by Marvel superstar artist Adi Granov.

The next Avenger to join this special ARTFX+ series is the beautiful and powerful Scarlet Witch! Scarlet Witch s classic costume is given new life in Adi Granov s concept art, and the illustration itself is brought to life in stunning detail thanks to the craftsmanship of sculptor ke (comaccow). With the entire statue standing over 7.5 inches tall, Scarlet Witch s unique base evokes the atmosphere of the concept art while also giving the hero extra vertical height that makes it appear as if she is levitating.

Whether displayed alone or alongside the other ARTFX+ Avengers, the exquisite level of detail in this unique statue is sure to make it a must for your collection!

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz