Reika Shimohira The GANTZ:O Black Statue

Reika Shimohira The GANTZ:O Black Statue
Novinka

v prodeji od 30.09.2020
Věkové omezení:15
Rok vydání:2020
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:119353
Výrobce: Prime 1 Studio
Motiv1/4 SOŠKY


Sleva 12% - z ceny 19 893,00 Kč s DPH
Nová cena 17 506,00 Kč s 10% DPH


kusů
#sosky

Soška Reika Shimohira vytvořená podle komiksové předlohy the anime movie Gantz: O Hdge Technical vycházející z tvorby Hiroya Oku je vysoká cca 53 cm s detailním zpracováním.

Prime 1 Studio is proud to present the first character of the series PMGTZ-01: Reika Black Edition from GANTZ:O. This CGI anime film is based on the manga series Gantz, written and illustrated by Hiroya Oku, released in Japan by Toho on October 2016. Reika Shimohira is a popular Japanese idol, famous for her acting, modeling, and singing, as well as an extremely skilled Gantz player and a main character in the series.

Like almost everyone else in the current Gantz Tokyo team, she was one of the victims caught in the line of fire during Izumi s killing spree in Shinjuku. Reika standing on a LED Light-up on a designed Gantz Suit theme base measures approximately 53 cm tall. Don t miss out to add this Black Edition in your collection.

Product Size: 53 x 21 x 20 cm.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz