Purgatori The Vampire Goddess Diamond Proof Statue

Purgatori The Vampire Goddess Diamond Proof Statue
Věkové omezení:14
Rok vydání:2017
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY od 1/12 do 1/1
Kód:DC0104
Související:Purgatori The Vampire Goddess Statue
Purgatori The Vampire Goddess Black and White Statue
Purgatori The Bat-Winged Beauty of Chaos Statue
Výrobce: Dynamite Entertainment


Cena 19 983,00 Kč s 21% DPH

kusů
Soška Purgatori vytvořená podle předlohy the Women of Dynamite line of statues vycházející z grafického návrhu Jason Smith (sculptor), Michael Turner (artist) je vysoká cca 35 cm s detailním zpracováním.

An extremely Limited Edition Purgatori statue based on the work of comics sensation Michael Turner and sculpted by the ever-talented Jason Smith, featuring Chaos!

Comics heroine with a twinkle in her eye. Hand-painted on cold-cast porcelain, the Purgatori statue stands approximately 12 inches in height (14 to the tip of her wings) with a 6 base.

This rare Artist Proof edition of the Women of Dynamite: Purgatori statue - with its extremely limited production run - comes packaged in a four-color box with a hand-numbered Certificate of Authenticity. This lady s killer contours make an alluring addition to every hardcore fiend s collection!

Limited to only 49 statues.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz