Phoenix REBIRTH BISHOUJO Anime

Phoenix REBIRTH BISHOUJO Anime
Novinka

v prodeji od 31.12.2020
Věkové omezení:14
Rok vydání:2020
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A37356
Související:Dark Phoenix REBIRTH BISHOUJO Anime
Výrobce: Kotobukiya
MotivANIME FIGURE


Cena 3 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#animefigure

Soška Phoenix Rebirth vytvořená podle předlohy the the Marvel world of "The Dark Phoenix Saga" vycházející z japonské formy dějového vyprávění anime / Bishoujo line (japonský výraz pro krásnou je vysoká cca 23 cm s detailním zpracováním.

Phoenix returns to Kotobukiya s BISHOUJO series as a 1/7 scale statue, and is sculpted based on new illustration by Shunya Yamashita.

In addition to a change in the costume color from the Dark Phoenix Rebirth BISHOUJO Statue, Phoenix Rebirth has been sculpted with a much calmer expression and pose in order to recreate the "Phoenix" before being swallowed up by a powerful force.

The Phoenix Force has been incorporated into the base and is also a softer color that conveys warmth in the overall statue.

When placed side by side with the now-released Dark Phoenix Rebirth, the tumultuous world of "The Dark Phoenix Saga" is further expanded.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz