Pennywise The Stephen Kings It Es 2017 Half-Size Statue

Pennywise  The Stephen Kings It Es 2017 Half-Size Statue
Novinka

v prodeji od 20.02.2020
Věkové omezení:15
Rok vydání:2020
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:A35729
Výrobce: Prime 1 Studio
Motiv1/2 SOŠKY


Cena 69 873,00 s 21% DPH

kusů
#sosky

Soška Pennywise vytvořená podle literární/filmové předlohy the IT thriller 2017 (filmu a knihy TO Stephena Kinga) vycházející z grafického návrhu the Prime 1 Studio statues line je vysoká cca 111 cm s detailním zpracováním.

From the worldwide success 2017 horror film IT, drawn from the pages of Stephen King s original novel. Prime 1 Studio is proud to present 1/2 scale HDMMIT-01: It Pennywise statue. It, often capitalized as "IT", was the main antagonist in Stephen King s IT. Pennywise was an ancient entity that would awake about every 27 years in Derry, Maine to cause chaos and feed on people s fear. Its choice victims are usually children. It is a shapeshifting creature known as a Glamour and is billions of years old. Although it lived on planet Earth for many years, it originated in a void/dimension outside the regions of space known as the Macroverse. Since its true identity is unclear, due to its shape-shifting abilities making its real name and species unknown, the creature is just named IT.

Specifications:

- Size approximately 111 x 45 x 45 cm. - Prototype samples shown.

Limited Edition.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz