Nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve špičkové kvalitě se zvukem vánoční melodie - 5896 BLI Broadway Limited Imports Pennsylvania Railroad PRR #122319 HO K7A Holiday Season Stock Car Wagon & Merry Christmas Sounds vagón se zvukem vánoční melodie.

Vagóny se používaly také k přepravě různých živých zvířat, například skotu, mul, koní, ale i vepřů, ovcí a telat. Přeprava zvířat byla a stále je pro mnoho železnic důležitým zdrojem příjmů. BLIs K7A je pohlednou reprodukcí designu Pennsylvania Railroad. Pokud tedy potřebujete přepravovat na kolejišti hospodářská zvířata, máme pro vás vozy pro přepravu drůbeže, dobytka, koní apod. a také exkluzívní vúz se zvukem vánoční melodie.

■ Nákladní vůz typu K7A je pohlednou reprodukcí originálu v designu společnosti Pennsylvania Railroad PRR. ■ Zvukové vozy BLI jsou vybaveny technologií zapínání a vypínání ovládanou pohybem, takže při pohybu vozu nebo při jeho otřesech jsou slyšet zvuky živých zvířat stejně jako ve skutečnosti! ■ Jedná se o exkluzívní nákladní vúz se zvukem vánoční melodie.

■ Integrovaný zvuk aktivovaný pohybem. ■ Autentické živé zvuky hospodářských zvířat podle daného typu vozu. ■ Intenzita zvuků se mění v závislosti na rychlosti pohybu vozu. ■ Funguje na kolejištích DC a DCC (není ovládán DCC). ■ Nastavitelná citlivost a hlasitost pomocí přiloženého magnetu. ■ Autenticky vrný nátěr vozu. ■ Funkční kloubové spřáhlo. ■ Minimální poloměr je 46 cm (18") nebo větší.

The Pennsylvania Railroad (PRR), právní název The Pennsylvania Railroad Company známá také jako "Pennsy", byla americká železnice I. třídy, která byla založena v roce 1846 a sídlila ve Filadelfii v Pensylvánii. Své jméno dostala podle státu, ve kterém byla založena. Do roku 1882 se Pennsylvania Railroad stala největší železnicí (podle objemu dopravy a tržeb), největším dopravním podnikem a největší korporací na světě. Její rozpočet byl druhý po rozpočtu vlády Spojených států. V průběhu let získala, sloučila se nebo vlastnila část nejméně 800 dalších železničních tratí a společností. na konci roku 1926 provozovala 11 640,66 mil (18 733,83 km) železničních tratí a ve 20. letech 20. století přepravovala téměř třikrát více dopravy než jiné železnice srovnatelné délky, například Union Pacific a Atchison, Topeka & Santa Fe railroads. Jejím jediným vážným soupeřem byla New York Central (NYC), která přepravila přibližně tři čtvrtiny tunokilometrů Pennsy.

V roce 1968 se Pennsylvánská železnice spojila se svým rivalem New York Central Railroad a železnice nakonec nesla název Penn Central Transportation Company, zkráceně "Penn Central". Sítě bývalých konkurentů se navzájem špatně integrovaly a železnice do dvou let vyhlásila bankrot a 1. dubna 1976 se železnice vzdala svého železničního majetku spolu s majetkem několika dalších krachujících severovýchodních železnic ve prospěch nové železnice s názvem Consolidated Rail Corporation, zkráceně Conrail. Samotná společnost Conrail byla v roce 1999 odkoupena a rozdělena mezi společnosti Norfolk Southern Railway a CSX Transportation, přičemž Norfolk Southern získala 58 % systému, včetně téměř všech zbývajících tratí bývalé Pennsylvania Railroad. Společnost Amtrak získala elektrifikovaný úsek hlavní trati východně od Harrisburgu.

Po roce 1976 se železnice nakonec stala pojišťovnou a nyní nese název American Premier Underwriters a je nyní dceřinou společností American Financial Group.

Provoz od 13. dubna 1846 do 31. ledna 1968 (přejmenována na Penn Central Transportation Company). Rozchod kolejí 1 435 mm (4 ft 8+1⁄2 in) standardní. Předchozí rozchod koleje v určité době 4 ft 9 in (1 448 mm). Elektrifikace 12,5 kV 25 Hz AC: New York City-Washington, D.C./South Amboy; Philadelphia-Harrisburg; North Jersey Coast Line. Délka 11 640,66 mil (18 733,83 km) (1926).

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz