Pennsylvania Railroad Lines #4580 HO Livestock Dispatch Stock Wagon Car 3D MODEL FILE - PC soubor

Pennsylvania Railroad Lines #4580 HO Livestock Dispatch Stock Wagon Car 3D MODEL FILE - PC soubor
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:HO MODELY LOKOMOTIVY, VAGÓNY PRO MODELÁŘE
Kód:A39309
Výrobce: Unspecified


Cena 1 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

PC soubor pro 3D MODEL nákladního vagónu modelové železnice v měřítku HO či volitelně pro železniční modeláře - Pennsylvania Railroad Lines #4580 HO Livestock Dispatch Stock Wagon Car 3D MODEL FILE - PC soubor.

The typical stock car of the mid 1800s to early 1900s (U.S.). Stock cars were used to transport a variety of live animals, such as cattle, mules, horses, as well as hogs sheep and calves. Animal transport was and still is an important revenue stream for many railroads.

S tímto souborem budete moci vytisknout 3D model PRR Stock Car na 3D tiskárně. Zašleme Vám soubor emailem - uložte si ho do počítače, abyste mohli pracovat, upravovat nebo přizpůsobovat svůj vlastní návrh vagónku. 3D MODEL obsahuje 137954 polygonů/mnohoúhelníků a 132089 vrcholů.

3D tisk neboli aditivní výroba je proces vytváření trojrozměrných objektů z digitálního modelu nebo souboru. 3D tištěné objekty se vyrábějí přidáváním materiálu do objektu, a to po velmi tenkých vrstvách. Protože 3D tištěné objekty vznikají aditivním procesem, nazývá se také aditivní výroba. 3D tisk nabízí řadu možností pro výrobu výrobků a dílů z různých materiálů. Téměř denně se objevují různé typy aplikací.

Vzhledem k tomu, že tato technologie získává stále větší oblibu v oblasti modelové železnice, modeláři již tisknou vše od plnohodnotných vláčků až po doplňky, které pomáhají makety detailně zpracovat.

Výrobci modelů jako Bachman používají 3D tiskárny již delší dobu. Proces 3D tisku je také známý jako rapid prototyping a tato metoda umožňuje konstruktérům výsledek jejich činnosti zobrazit realističtěji než na obrazovce. Přestože mnozí stále dávají přednost tradiční metodě stavění modelů od nuly, s rostoucí cenovou dostupností 3D tiskáren získává i tento proces na popularitě.

Flexibilní design: 3D tisk umožňuje tisknout a navrhovat mnohem složitější konstrukce než při tradičním způsobu stavby od nuly. 3D tisk postrádá omezení běžnějších postupů. Znamená to také, že pokud najdete model na internetu, stačí 3D tiskárnu naprogramovat a ona vyplivne dokonalou repliku, což je skvělé v závislosti na vaší úrovni dovedností.

Rychlé vytváření prototypů: Výroba dílů pomocí 3D tiskárny může být hotová během několika hodin. V porovnání s obráběním součástek tradičním postupem je 3D tisk relativně levnější. Je rychlejší při výrobě dílů a díky této rychlosti je navrhování a výroba každého kusu mnohem efektivnější.

Tisk na vyžádání: Součástky si můžeme vyrobit, kdykoli se nám zachce. Je velmi pravděpodobné, že všichni máme různé projekty, které vyžadují kopie součásti, jako jsou dveře nebo okna, konstrukční lišty atd. S pomocí 3D tiskárny můžeme přes noc vytvořit návrh a vytisknout model dílů pro mašinku, vagónek či kolejiště.

Výrobky na míru: Můžeme přizpůsobit materiály tak, aby poskytovaly specifické vlastnosti, jako je vyšší pevnost, vodoodpudivost, tepelná odolnost atd.

Minimalizace odpadu: Výroba dílů prostřednictvím 3D tiskárny vyžaduje pouze materiály pro samotný díl, což znamená, že se neplýtvá téměř vůbec. Zatímco při tradičním procesu je plýtvání relativně významnější.

Nákladově efektivní: Pokud máme k dispozici počítač, na kterém lze spustit software 3D tiskárny, naše náklady na výrobu požadovaných dílů budou tvořit náklady na 3D tiskárnu, které mohou činit pouhých 200 USD, a náklady na ingredience.

Dostupnost: 3D tiskárny se stávají mnohem dostupnějšími a na rozdíl od tradičního výrobního procesu je může používat široký okruh lidí. Také 3D tisk je téměř zcela automatizovaný a nevyžaduje téměř žádnou interakci s člověkem.

Udržitelnost: Proces 3D tisku za sebou nezanechává téměř žádné odpady. Přínosy pro životní prostředí se rozšiřují i po zvážení dalších faktorů, jako je lepší úspora paliva díky lehkým 3D dílům.

Nevýhody 3D tisku modelů vláčků:

Vizuální omezení: Vizuální omezení jsou v podstatě stejná jako u jiných modelů: Nejvýznamnější nevýhodou, se kterou se můžeme při modelování 3D objektů setkat, je, že hladkost povrchu má své limity. Za některé z těchto limitů vděčíme aditivnímu procesu.

Omezené možnosti materiálů: Přestože lze při 3D tisku vyrábět modely z nepřeberného množství surovin, jejich seznam není vyčerpávající, protože ne všechny materiály lze pro 3D tisk dostatečně temperovat.

Problémy s autorskými právy: S tím, jak se tato technologie postupně stává stále populárnější a dostupnější, roste také možnost, že lidé budou vytvářet padělky. Rozlišit pravý výrobek od padělku téměř nepůjde.

Nepřesnosti v designu: Tento problém s 3D tiskem přímo souvisí s použitým softwarem, hardwarem a procesem. Některé tiskárny mají nízké tolerance, což má za následek, že se konečný výrobek liší od původního návrhu.

Obecně platí, že tisk něčeho opravdu malého trvá 2,5 hodiny, a cokoli o délce 10 cm a více trvá přibližně 6 hodin. Velkou výhodou 3d tisku je, že nemusíte být po celou dobu 3D tisku přítomni. Po přidání prvních několika vrstev tiskárna nevyžaduje žádnou další lidskou interakci. Pro realističtější vzhled je vhodné při následném zpracování použít brusivo k odstranění stop po tisku. Můžete to udělat tak, že prostě skalpelem seškrábnete některé linie formy nebo použijete jemný smirkový papír v závislosti na tom, jak složitý je váš model.

Existuje mnoho typů vláken, která se používají pro 3D tisk. Neejčastěji používané jsou:

Kyselina polymléčná Poly Lactic Acid (PLA): PLA je biologicky odbouratelný polyester získávaný z cukrové třtiny nebo kukuřičného škrobu. Jedná se o vynikající materiál pro začátečníky, se kterým mohou začít. Je ideální pro vytváření malých a jednoduchých předmětů. Při zahřátí PLA pro tisk se objevuje nasládlá vůně. Protože je biologicky rozložitelný, můžeme ho likvidovat v kompostéru. Rychle chladne, takže je malá nebo žádná pravděpodobnost, že by se model deformoval. Musíme však vzít v úvahu, že má nízký bod tání, takže použití vysokého tepla k reformování tohoto materiálu se nedoporučuje.

Akrylo-nitril-buta-dienstyren (ABS): Jedná se o plast na bázi ropy, který budou znát modeláři i děti. Vyrábí se z něj kostky Lego. Vyžaduje vyhřívané tiskové lůžko a nezbytné jsou vyšší teploty trysek kolem 240 stupňů Celsia. Protože jeho ochlazení trvá déle, jsou modely náchylné k deformaci.

Díky jednoduchému použití a dostupnosti a spolehlivosti konečných výrobků si 3D tiskárna velmi rychle získává oblibu. Možnost vytisknout si cokoli, k čemu seženete model, nebo dokonce vytvořit si vlastní dílo na míru pro své makety je neuvěřitelně lákavá představa. 3D tisk všeho, od modelů vlaků přes lidi až po budovy pro kolejiště, se již stává normou pro mnoho modelářů a jeho popularita stále roste.

Obrázky nesouvisející s nabízeným modelem slouží jen k ukázce 3D tiskárny, procesu jejího tisku a jejích výsledných produktů.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz