Pagani Huayra Roadster Blu Tricolore 1/12 Die-Cast Vehicle

Pagani Huayra Roadster Blu Tricolore 1/12 Die-Cast Vehicle
Novinka

v prodeji od 30.09.2018
Věkové omezení:14
Rok vydání:2018
Skladem:poslední kusy
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A33927
Výrobce: BBR Models


Cena 37 983,00 s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Pagani Huayra Roadster v modrém laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:12 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Pagani Huayra Roadster is the new masterpiece of the house of San Cesario del Panaro, Italia.

Vozy Pagani od samého počátku bojovali na 2 frontách, na silnici jako vozy a v galerii jako umělecká díla. Tento vůz byl představen na Autosalonu v Ženevě a doplňuje předchozí uzavřenou verzi. Od té se odlišuje jen v pár detailech, mimo "chybějící" střechy je jím provedení laku, kdy je ještě víc na obdiv vystaven "základ" z uhlíkového vlákna. Celé umělecké dílo pohání vidlicový 12 válcový motor o objemu 6 litrů vyladěném v dílnách AMG automobilky Mercedes-Benz.

Karoserie modelu ve potaženou modře probarvenou karbonovou fólií. Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván na základní desce čalouněné alcantarou s akrylátovým krytem a jeho lak je naprosto dokonalý.

Srdcem roadsteru Pagani Huayra je přeplňovaný dvanáctiválec 6,0 l od Mercedesu-AMG, který na zadní kola posílá výkon 562 kW (764 koní) v 6200 min-1 a točivý moment 1000 Nm. Kupé mělo výkon 730 koní, ale točivý moment 1100 Nm. Novinkou je sedmistupňová převodovka, která byla, stejně jako další konstrukční a technologické postupy, vyvinuta na speciálu a prototypu Pagani Huayra BC.

Pagani Automobili S.P.A. Italia se chlubí tím, že Huayra Roadster váží jen 1280 kg, což je o 80 kg méně než kupé. Zároveň má ale Roadster vyšší torzní tuhost. I přes použití homologovaných silničních pneumatik dokáže díky aktivní aerodynamice generovat v zatáčkách masivní přetížení 1,8 g. U kupé byla tato hodnota 1,68 g.

Pagani se nezmiňuje o akceleraci z 0 na 100 km/h (u kupé 2,8 s), ani o nejvyšší rychlosti (383 km/h pro kupé) nebo snad spotřebě paliva. Na druhou stranu to ani není potřeba, protože všechna auta jsou vyprodaná a vozy Pagani nejsou z těch, které by se musely přetlačovat s „konkurencí“ o desetinky v tabulkách. A vůbec, má Pagani vlastně nějakou konkurenci?

Automobilka Pagani vyrobí jen 100 roadsterů, za každý kus si nechá zaplatit 2 280 000 eur bez daně, což je po přepočtu kurzu a dopočítání DPH skoro 75 milionů korun.

Six years in gestation, Pagani s latest million-dollar hand-built supercar, the Huayra Roadster, made its public debut at the Geneva Motor Show. Company founder Horacio Pagani called it the most complicated project he has ever undertaken.

The most significant characteristic of the new Italian supercar is its brand-new removable rooftop made from carbon and glass. The work resulted in some major changes, although they may be relatively indecipherable to the naked eye. In an atypical twist, the removal of the hardtop roof has actually helped reduce weight from the Huayra coupe, since unlike other convertibles it relies on a stiff monocoque chassis rather than extra engineering to keep it steady sans top. The Huayra Roadster has a dry weight of just 1,280 kg (2,821 pounds) compared with 1350 kg for the coupe. This is an especially impressive feat considering that at the time of its debut, the Huayra coupe was the lightest on the market.

This model in 1/12 is covered by carbon fiber decal metallic, as the real car exposed during the Geneve Autoshow 2017, and comes with base and display case.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz