Northrail #D1271 026-7 HO Orange G1000BB Diesel-Eletric Locomotive DC/AC DCC & Sound

Northrail #D1271 026-7 HO Orange G1000BB Diesel-Eletric Locomotive DC/AC DCC & Sound
Diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 31303 Northrail #D1271 026-7 HO Orange G1000BB Diesel-Eletric Locomotive DC/AC DCC & Sound, Epoch VI.

■ Diesel-elektrická nákladní lokomotiva typu G1000BB v provedení společnosti Northrail kolem roku 2009. ■ Nasazovaná je ve všech odvětvích středně těžké místní nákladní dopravy. ■ Má otevřené mřížky ventilátorů v předních částech, detailně propracovaná kabina řidiče, vícedílné kryty podvozků, ddělená řídítka a schody a pružinové nárazníky. ■ Lokomotiva má zvukový dekodér ESU LokSound 5 (výjimka: 31272, 31278 jsou řízeny dekodérem LokSound V4.0 M4) pro provoz DCC, Motorola ®, M4 a Selectrix. ■ Nezávislá registrace do povelových stanic s funkcí RailComPlus ® nebo mfx ■ Akumulační kondenzátor PowerPack pro nepřerušované napájení - Dvojitý reproduktor se zvukovou kapslí pro nejvyšší požitek ze zvuku. ■ Univerzální elektronika se zásuvným jezdcem a přepínačem pro přepínání mezi dvouvodičovým a středněvodičovým provozem. ■ Digitalizované originální zvuky letounu Vossloh G1000 BB. ■ Senzorem řízené zvuky při pomalé jízdě obloukem. ■ Brzdová jiskra při prudkém brzdění. ■ Má velmi dobré jízdní vlastnosti díky 5-pólovému motoru se šikmým vinutím a vysokou účinností s komutátorem s optimalizovanou hlučností a dvěma elektronicky vyváženými setrvačníky. Pohon přes kardan/šnekový převod na 4 nápravách, dvě trakční pneumatiky. ■ Má rám a nástavbu nové konstrukce z kovového tlakového odlitku. ■ Světlomety se mění podle směru jízdy, přepínatelné osvětlení stupňů. ■ Vypínatelná světelná signalizace na straně vlaku, posunování, osvětlení kabiny strojvedoucího a stolu strojvedoucího, lokomotiva ECR s dálkovým světlem - světla bezúdržbovými teplými bílými LED diodami. ■ Digitální spřáhlo na obou koncích lokomotivy v drážce NEM s vodicím mechanismem. ■ Délka přes nárazníky 161 mm. ■ Minimální poloměr jízdy = 360 mm.

Na začátku roku 2000 objednaly rakouské spolkové dráhy ÖBB u společnosti Maschinenbau Kiel MaK 90 posunovacích lokomotiv třídy 2070. 12válcový dieselový motor Caterpillar má výkon 738 kW při 2100 1/min. Maximální rychlost je 100 km/h. Tyto lokomotivy, označené společností MaK jako typ G 800 BB, tvoří základ 4. typového programu výrobce. Konstrukci lokomotiv v Kielu převzala společnost Vossloh a dále ji rozvíjela. Jako výkonnější verze modelu G800 byl na trh uveden model G1000 s osmiválcovým vznětovým motorem MTU 8V4000 na stejném podvozku. Rychlou lokomotivu s výkonem 1100 kW (při 1860 ot./min.) a rychlostí 100 km/h lze objednat pro zatížení náprav 18 až 20 t a s balíčky pro pravostranný i levostranný provoz.

V letech 2002 až 2016 dodala společnost Vossloh 103 jednotek železnicím v Německu, Francii, Itálii, Lucembursku a Švýcarsku. O čtyřnápravové lokomotivy měla zájem také společnost Deutsche Bahn, která si je po několik let pronajímala od různých pronajímatelů. Lokomotivy přitom spolehlivě zajišťovaly služby v nákladní dopravě téměř ve všech spolkových zemích Německa. Lokomotivy se používají v těžké posunovací službě, ale také před místními nákladními vlaky. Některé lokomotivy G1000 patří pronajímatelům lokomotiv, jako je Northrail v Německu nebo Ferrotract ve Francii, a jsou využívány v rámci příslušných států, například ve všech odvětvích středně těžké místní nákladní dopravy, ale také v přepravě prací pro velké průmyslové podniky nebo v námořních a vnitrozemských přístavech. Spolehlivá čtyřnápravová vozidla využívají v dopravě stavebních vlaků různí vlastníci, například Spitzke Logistik (D) nebo Colas Rail (F). I po dodání vozu Voith-Gravita se společnost DB občas vrací k zapůjčeným vozům G1000 v případě nedostatku vozidel.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz