Nissan GT-R NISMO GT3 2018 White 1/18 Die-Cast Vehicle

Nissan GT-R NISMO GT3 2018 White 1/18 Die-Cast Vehicle
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A37812
Výrobce: Level52 Studios


Cena 9 993,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Model auta pro sběratele Nissan GT-R Nismo GT3 2018 v bílém laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

For the 2018 NISMO season, the newly evolved, 2018-spec Nissan GT-R NISMO GT3 is available for customers. NISMO will continue customer support for teams running the 2015-spec GT-R NISMO GT3 in the SUPER GT GT300 class and Super Taikyu in Japan.

Tradice Nismo: Historie nekonvenčního konstruktérství v automobilovém sportu

Uvedení vozů Nismo v Evropě představuje poslední kapitolu úchvatného příběhu o nekonvenčním konstruktérství a novátorství, který začal před téměř 50 lety. Je to příběh o vášni pro automobilový sport, o průkopnickém duchu, o vývoji vozu ve volném čase a o touze uspět. Odhodlání konstruktérů také vedlo ke zrození jména, které se stalo legendou v historii japonských sportovních vozů: Skyline.

Příběh začíná v roce 1964, kdy si společnost Prince Motor Company - lokální výrobce automobilů, jehož o dva roky později převzala pod svá křídla společnost Nissan - uvědomila, že je možné zvýšit prodej prostřednictvím automobilových závodů. Konstruktéři vzali dvoulitrový šestiválcový blok z velké luxusní limuzíny Gloria a vtěsnali jej pod kapotu o mnoho menšího modelu Skyline. Povedlo se jim to pomocí rozšíření rozvoru náprav.

Když takto dramaticky zvýšili poměr výkonu k hmotnosti, uvědomili si soutěžní potenciál svého výtvoru - vozu Prince Skyline 2000GT (S54). Pracovali dnem i nocí, až vyrobili 100 modelů pro zákazníky a vyhověli tak přísným závodním pravidlům.

Byl to závod s časem, v němž zvítězili s náskokem v řádu pouhých hodin. Vůz byl oficiálně uveden na trh 1. května 1964 a už o dva dny později se zúčastnil svého prvního závodu. Jeho představení bylo hořkosladké; zatímco vítězství si odneslo Porsche 904, vůz obsadil Skyline všechny pozice od 2. do 6. místa. V té době to tito nekonvenční konstruktéři ještě nevěděli, ale přivedli na svět to, co se během času stalo kultovní značkou sportovních vozů a opravdovou globální hvězdou.

Společnost Prince se roku 1966 připojila k rostoucí rodině značky Nissan a následujícího roku byl na trh uveden model Skyline (S57), vybavený tehdy nejsilnějším 1,5litrovým motorem.

Přišly další úspěchy v oblasti automobilového sportu a v roce 1969 si svůj debut odbylo dnes již legendární označení GT-R. Poté rychle brzy kupé nazvané KPGC-10, které bylo původně limuzínou. Pro účely automobilového sportu byla tato dvojice modelů ořezána o všechen těžký balast a tento přístup, který jim společně vynesl 50 vítězství v letech 1969-72, se okamžitě stal hitem.

Nissan Motorsports International Co., Ltd: Nismo

Sportovní aktivity společnosti Nissan se postupem času rozdělily do dvou divizí: jedna z nich zahrnovala tovární týmy, druhá byla vyhrazena více soukromým úpravám. V září 1984 se společnost rozhodla je spojit a stvrdit tak své soutěžní ambice. Nová jednotka dostala název „Nissan Motorsports International Co. Ltd", zkráceně Nismo. Byla ustavena jako samostatná firma, nacházející se však plně ve vlastnictví společnosti Nissan jako její dceřiná společnost.

Zakladatelský duch byl prostý a platí i dnes, stejně jako v roce 1984 a o 20 let dříve při uvedení Prince Skyline. Značka Nismo reprezentuje ducha hrdé sportovní tradice společnosti Nissan a její výkonnostní ambice. Cílem společnosti Nismo je dovést k dokonalosti atributy, které charakterizují značku Nissan: inovace, technologie a vzrušení pro všechny.

V roce 1986 debutoval Nissan na jedné ze světově jedinečných sportovních automobilových akcí - závodě 24 hodin Le Mans. Byl to počátek úžasného vztahu s vytrvalostním závodem, který od té doby na slavný okruh v Le Mans přivedl nespočet vozů třídy GT a prototypů, vytvořených společností Nismo.

V roce 1988 se na scéně objevil první závodní speciál Nissanu. Byl postaven na základech roadsteru Saurus a zúčastnil se série závodů vyhrazených jednomu typu vozů. Následující rok se však objevil vůz, který značku Nismo představil širšímu publiku, a to jak v Japonsku, tak u fanoušků automobilového sportu - kultovní Nissan Skyline R32.

Model R32, přicházející s pohonem a s řízením všech čtyř kol, debutoval na okruzích ohromujícím způsobem a nikdy se neohlédl zpět. Vozy R32, nesoucí označení GT-R, získaly z 29 startů na domácích okruzích 29 vítězství a ovládly skupinu A japonského šampionátu GT čtyři roky po sobě.

Model R32 je ale asi nejznámější díky své totální dominanci na australském šampionátu cestovních vozů v letech 1990-93 a díky přezdívce, kterou díky tomu obdržel. Místní novinář jej překřtil na „Godzillu" v reminiscenci na obávané japonské filmové monstrum, které nahání hrůzu všem, kteří jej spatří. Jméno to bylo vskutku případné a automobilu již zůstalo; závodní vůz R32 dnes fanoušci po celém světě znají prostě jako „auto Godzillu". Pro nadšence byla ke koupi připravena homologovaná verze R32 pro skupinu A.

Jeho následník, Skyline GT-R (R33) se stal prvním sériově vyráběným vozem, který dokázal zajet slavný norimberský okruh Nordschleife pod 8 minut. Po uvedení modelu R34 přišla společnost Nismo s verzí V-Spec. Verze modelu Skyline GT-R R34, nazvaná Victory Specification, dostala navíc ještě jméno „Z-tune", odkazující k silničnímu vozidlu navrženému pro dosažení nejvyšší rychlosti a vytrvalosti světové úrovně. S 2,8litrovým motorem o výkonu 370 kW (500 k) šlo o dokonale vyladěný vůz Skyline pro opravdové nadšence. Společnost Nismo vyrobila pouze 20 kusů pro dřívější vlastníky R34 s velmi nízkým počtem najetých kilometrů.

Během devadesátých let zdatnost společnosti Nissan v oblasti automobilového sportu rostla a přicházely další úspěchy. Povědomí o značce Nismo v Evropě vzrostlo, když model Skyline GT-R (R32) v roce 1991 urval celkovou výhru na závodě Spa 24 hodin. Roku 1995 se model Nismo GT-R LM (R33) umístil na 10. pozici v závodě Le Mans a roku 1998 dojel v témže závodě Nissan R390 GT1 na 3. místě.

Zpět v Japonsku se model Skyline GT-R (R34) v letech 1999-2003 účastnil šampionátu GT a získal v prvním a v posledním ročníku titul jak v oblasti jezdců, tak týmů. Roku 2004 byli fanoušci svědky příchodu modelu Fairlady Z připraveného společností Nismo. V Evropě se prodával pod označením 350Z. Byl to úžasný start; ve své premiérové sezóně v seriálu Super GT vyhrál vůz svůj první závod a nakonec ukořistil titul v kategorii řidičů i mezi týmy. Druhou z trofejí vybojoval i v následujícím roce 2005.

Inovace společnosti Nismo byly vidět i mimo závodní okruhy, ve světě vyčerpávajících vytrvalostních závodů rallye. Společnost Nismo připravila nákladní vůz Nissan RAID pro Rallye Dakar, který se nejvíce proslavil v roce 2004, kdy za jeho volant usedl britský závodník Colin McRae a vybojoval na cestě k proslulému cíli dvě etapová vítězství.

Věrné svému krédu přístupnosti byly nyní produkty Nismo k dispozici automobilovým nadšencům, kteří chtěli, aby jejich vlastní silniční vozy mohly profitovat z technických inovací, které byly k vidění na okruzích. Společnost Nismo této mezery na trhu využila a rozvinula vysoce respektovaný tuningový segment, díky kterému se výkonné součástky z trhu s autopříslušenstvím dostaly na japonské silnice.

Uvedení ohromujícího nového silničního vozu řady Nissan GT-R v roce 2008 vedlo nevyhnutelně k obrácení pozornost k závodění. Vůz v témže roce vyhrál šampionát Super GT v kategorii řidičů a totéž zopakoval v letech 2011 a 2012.

V létě toho roku Nissan vyhrál 1. a 2. místo ve třídě LMP2 na závodě 24 hodin Le Mans. Členem stříbrného týmu byl také vítěz programu GT Academy Lucas Ordoñez, což skvěle dokreslovalo, jak relevantním a autentickým se závodní program, přecházející z virtuální reality do skutečného světa, stal.

I v roce 2013 zůstává oddanost společnosti Nissan globálnímu automobilovému sportu stejně silná jako vždy. Důkazem je závodní vůz GT-R GT3, který se účastní závodních seriálů po celém světě. Nic však nemůže průkopnického ducha značky Nismo ilustrovat lépe než oceňovaný projekt DeltaWing. Špičkový vývoj zaměřený na to, jak by závodění mohlo být šetrnější k životnímu prostředí, sdílí stejné ambice jako model Prince Skyline před téměř 50 lety.

Značka Nismo od svého oficiálního vzniku v roce 1984 dramaticky expandovala, její duch ale zůstává stejný. Neexistuje lepší důkazu oddanosti značky, než festival Nismo pořádaný společností v Japonsku. Akce, kterou navštěvují desetitisíce oddaných fanoušků, spojuje vozy a osobnosti z celé historie automobilového sportu značky Nissan na vysokooktanové oslavě značky Nismo.

Model je vyroben z revolučního vstřikovaného kompozitu injection ABS composite (Acrylonitrile butadiene styrene - ABS), což je termoplastický polymer v kombinaci se speciální směsí dalších látek zpevňujících chassis modelu. Kombinace skeletu modelu z kompozitu ABS a základní konstrukce z klasického die-cast materiálu vytváří modely nejvyšší kvality co do pevnosti, vysoké detailnosti, odolnosti vůči deformacím, kvalitního nástřiku bez kazů s širokým bezproblémovým použitím oteviraných částí modelu. Předčí tak i klasický model z resinu.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz