Nadeshiko Saionji And Shinai Sexy Anime Figure

Nadeshiko Saionji And Shinai Sexy Anime Figure
Novinka

v prodeji od 30.05.2017
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:006463
Výrobce: Native
MotivSOFT HENTAI ANIME


Cena 7 853,00 s 10% DPH

kusů
#HENTAIANIME

Soška Nadeshiko Saionji vytvořená podle předlohy figurální řady popular Creator s Collection by “Parsley” ( パセリ ) vycházející z japonské formy dějového vyprávění anime je vysoká cca 17 cm s detailním zpracováním.

Anime (zkrácený japonský přepis z výrazu animace,= animéšon) je označení pro animované filmy a seriály vyrobené v Japonsku. Dělí se ovbykle na TV seriály, PC speciál OVA (Original Video Animation) nebo online speciál ONA (Original Net Animation),na filmy a hudební videa. Anime je v Japonsku velmi rozšířený druh zábavy a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí, k žánru anime se ale počítá i loutková nebo 3D animace. Animace se v Japonsku stala populární jako alternativní forma dějového vyprávění v porovnání s málo rozvinutým japonským hraným filmem. Anime pokrývá širokou škálu žánrů, od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Anime se obvykle vysílá v televizi, distribuuje na DVD nebo publikuje jako videohry. Anime bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga, nebo občas naopak takové komiksy inspiruje. Občas bývá anime také adaptováno do podoby hraných filmů. Anime produkuje řada japonských animátorských studií.

From Native s Creator s Collection comes this amazing 1/6 scaled PVC statue. It measures approx. 17 cm and comes in a window box packaging.

Native brings the Native Creators Collection Saionji Nadeshiko ( 西園寺 撫子 ) 1/7 PVC figure from original character by “Parsley” ( パセリ ). May 2017. Around 170mm tall and 200mm long with the Shinai (bamboo sword).

A prim and proper dojo girl engages in her secret training after class, Nadeshiko Saionji, a charming young student in love with kendo.

But does this beautiful and talented young lady engage in something unbelievable once class is over… ?

With fully exposed breasts and firm thighs protruding from her hakama, we’ve given physical form to this ethereal kendo beauty.

Her disheveled upper garment can be fully removed, allowing even further indulgence in the carnal delights.

Why not display her on the stand, made to look like wooden dojo floors, and engage in some secret training together?

Native is going to release the Native Creators Collection Saionji Nadeshiko ( 西園寺 撫子 ) 1/7 PVC figure from original character by “Parsley” ( パセリ ). Will be release in May 2017. Around 170mm tall and 200mm long with the Shinai (bamboo sword). Native exclusive.

This item has features and themes that are for adults only. Ages 18 and up. Recommended for mature collectors.

General Safety Warning: Products offered may be intended for Adult Collectors. Products may contain sharp points, small parts, choking hazards, and other elements not suitable for children under 15 years old.

Nadeshiko’s curvy body looks great in her loose hakama that is barely hanging on her body. She looks just as great without her top with a perfect Anime waifu-“esqe” curves. Her pose is perfect also and the coloring is fairly good. The wrinkles on her clothing and how the bottom of her hakama is barely hanging onto her legs looks amazing.

Nadeshiko’s face looks great at almost any viewing angle and her kendo stick is nicely detailed though, sort of looks like a real kendo stick.

Cast-off is fairly simple. A bit of more detailing would had been nice there neather, but the place is kind of hard to view with her skirt in the way.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz