Mickey Mouse Steampunk Disney Statue

Mickey Mouse Steampunk Disney Statue
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A33885
Výrobce: Enesco


Cena 3 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Souška Mickey Mouse vytvořené podle filmové předlohy z figurální řady the Disney Figure collection vycházející z grafického návrhu je vysoké cca 15 cm s detailním zpracováním.

Mickey Mouse meets Steampunk! This unique figurine features the famous mouse in his airship captain clothing! He has got a big top hat, fancy belt, striped pantaloons and a sweet pair of boots! Perfect for those Disney fans who love the Steampunk genre. Size: 6 in H x 3 in W x 4.25 in L. Statue is made of stone resin.

Unique variations should be expected as this product is hand painted. Not a toy or children s product. Intended for adults only.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz