Mickey Mouse Full-Color Disney Figure

Mickey Mouse Full-Color Disney Figure
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:LDARTZ0039
Výrobce: Enesco


Cena 4 893,00 Kč s 21% DPH

kusů
Souška Mickey Mouse vytvořené podle filmové předlohy z figurální řady the Disney collection vycházející z grafického návrhu Artoyz and artist Leblon-Delienne je vysoké cca 20,5 cm s detailním zpracováním.

Mickey Mouse full-color version Vinyl Figure from France! Awesome full-color version version of Mickey Mouse as a Vinyl Figure from Leblon-Delienne in collaboration with Artoyz!

Artoyz and artist Leblon-Delienne join their forces to offer you the best of Disney s most iconic character! The mascot Mickey Mouse takes life in the third dimension with a beautiful sculpt from the talented sculptor at Leblon-Delienne and Artoyz s savoir-faire in vinyl toys.

Measuring 8 1/4-inches tall, this Mickey Mouse Regular Polychrome Vinyl Figure features the delightful Mickey in full color, with limited articulation.

Unique variations should be expected as this product is hand painted. Not a toy or children s product. Intended for adults only.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz