Mickey Mouse Black & White Disney Figure

Mickey Mouse Black & White Disney Figure
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Figurky karikatur
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:LDARTZ0040
Výrobce: Enesco


Cena 4 493,00 Kč s 21% DPH

kusů
Soška Mickey Mouse vytvořené podle filmové předlohy z figurální řady the Disney collection vycházející z grafického návrhu Artoyz and artist Leblon-Delienne je vysoké cca 20,5 cm s detailním zpracováním.

Mickey Mouse Black and White Polychrome Vinyl Figure from France! Awesome black and white version of Mickey Mouse as a Vinyl Figure from Leblon-Delienne in collaboration with Artoyz!

Artoyz and artist Leblon-Delienne join their forces to offer you the best of Disney s most iconic character! The mascot Mickey Mouse takes life in the third dimension with a beautiful sculpt from the talented sculptor at Leblon-Delienne and Artoyz s savoir-faire in vinyl toys.

This Mickey Mouse Regular Polychrome Vinyl Figure features the delightful Mickey Mouse measuring 8 1/4-inches tall with a black and white color scheme along with limited articulation.

Unique variations should be expected as this product is hand painted. Not a toy or children s product. Intended for adults only.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz