Mickey & Minnie The Seesaw Ride Statue Diorama

Mickey & Minnie The Seesaw Ride Statue Diorama
Novinka

Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A33340
Výrobce: Enesco


Cena 8 973,00 Kč s 21% DPH

kusů
Soška Mickey Mouse a Minnie vytvořená podle filmové předlohy z figurální řady the Disney Figure collection vycházející z grafického návrhuje vysoká cca 17,5 cm s detailním zpracováním.

Mickey and Minnie have a date in the playground for an idyllic seesaw ride. This scene is captured in an original sculpture of Lenox fine china. Mickey Sees True Love portrays this iconic Disney couple in perfect balance. Each character is sculpted with such life that you can almost hear the couple s laughter. Mickey is dressed in his signature red shorts, white gloves and high-top shoes. Minnie wears a polka-dot dress, hair bow, and high heels.

Crafted of hand painted ivory fine china accented with 24 karat gold. Designed in cooperation with Disney artists Under license by Disney, which has reviewed this product for quality and authenticity Certificate of Authenticity. Height: 7" Width: 9" - Disney

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz