Mickey & Minnie The Heart Out of Open Arms Statue Diorama

Mickey & Minnie The Heart Out of Open Arms Statue Diorama
Novinka

Věkové omezení:15
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A33338
Výrobce: Enesco


Cena 4 893,00 Kč s 21% DPH

kusů
Soška Mickey Mouse a Minnie vytvořená podle filmové předlohy z figurální řady the Disney Figure collection vycházející z grafického návrhuje vysoká cca 17,5 cm s detailním zpracováním.

Mickey and Minnie Mouse, the world s most perfect pair, come together to form a heart with their open arms. Designed by pop art sensation Romero Britto, an artist whose paintings and sculptures are currently exhibited in more than 100 galleries worldwide. "An art that is too important not to share", says Britto. "One that elevates the soul and nourishes the heart". Figurine is made from resin. Product is supplied in branded gift box. Unique variations should be expected as product is hand painted. Not a toy or children s product. Intended for adults only.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz