Российские железные дороги РЖД #2ES8 Малахит Class 2ЭС8 Russian 2-(3)-Section Freight Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Российские железные дороги РЖД #2ES8 Малахит Class 2ЭС8 Russian 2-(3)-Section Freight Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:009504
Výrobce: Unspecified


Cena 9 993,00 Kč s 21% DPH

Ruská elektrická lokomotiva - LIVE Российские железные дороги РЖД #2ES8 Малахит Class 2ЭС8 Russian 2-(3)-Section Freight Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration.

11. března 2022 byla v závodě Ural Locomotives «Уральские локомотивы», který je součástí skupiny Sinara, představena nová ruská nákladní elektrická lokomotiva 3ES8 Malachit (Малахит). Stane se základní platformou pro celou řadu pokročilých lokomotiv.

Všechny hlavní komponenty lokomotivy, včetně energetického zařízení, asynchronního trakčního pohonu a inteligentních řídicích systémů, byly vyvinuty a vyrobeny v Rusku. Novinka v sobě spojuje maximum vývoje konstrukční kanceláře Uralského lokomotivního závodu a ruských podniků, které vyrábějí komponenty, jednotky a moduly. Použití moderních konstrukčních řešení, materiálů a metod zpracování umožnilo dosáhnout nejvyšší spolehlivosti a lepší realizace trakční síly ve srovnání s elektrickými lokomotivami předchozí generace.

Poprvé byl pro lokomotivu vyvinut domácí asynchronní trakční pohon s možností axiálního řízení trakční síly - jedná se o společný vývoj společností Traction Components (součást skupiny Sinara) a Russian Electric Motors «Русские электрические двигатели» (součást společnosti Transněfť). Výhodou ruského vývoje je výrazné snížení hmotnosti, vysoká odolnost vůči vnějším vlivům, nízká hlučnost a obousměrný přenos trakčních sil. Tím se zlepší provozní vlastnosti strojů, jejich spolehlivost a bezpečnost v podmínkách intenzivní práce na hlavní železniční síti. Nová lokomotiva 3ES8 bude schopna provozovat vlaky o hmotnosti 7100 tun v horském terénu a náročných klimatických podmínkách, čímž zajistí nepřetržité dodávky nákladu. Nosnost lokomotivy 3ES8 je o 42 % vyšší než u předchozí generace lokomotiv. Konečná délka vlaku může přesáhnout 1 km.

Ruské dráhy rozšíří svůj vozový park o 9 elektrických lokomotiv řady 3ES8 jako hlavní elektrické jednotky RŽD představenou ruským drahám v závodě Ural Locomotives (součást STM) v březnu 2022. Jako nástupce elektrické lokomotivy 2ES10 s německým trakčním pohonem je jednotka 3ES8 vybavena domácím ruským trakčním pohonem o výkonu 12 000 kW. Jde o první elektrickou nákladní lokomotivu s monokokovou skříní, která odlehčuje konstrukci jednotky a umožňuje měnit zatížení nápravy z 23 na 25 tun. Platforma tak zajišťuje schopnost stroje táhnout nákladní vlaky o hmotnosti 7100 tun na horských úsecích Transsibiřské magistrály a 9000 tun na úsecích v evropské části Ruska. Jedním z klíčových inovativních prvků je sada trakčního zařízení s třífázovými asynchronními motory vyvinutá společnostmi Traction Components a Horizon. Součástí lokomotivy je také inteligentní jednotka pro řízení prokluzu kol se samoučící funkcí, která umožňuje řídit tažnou sílu a přepravovat tak těžké vlaky danou rychlostí - patent společnosti Ural Locomotives z listopadu 2021. Stroj je základem nové řady elektrických lokomotiv výrobce na dalších 15-20 let.

Hlavní železniční trať Bajkal-Amur (rusky: Байкало-Амурская магистраль Baikal-Amur Mainline, BAM, Baikalo-Amurskaya magistral, BAM) je širokorozchodná železniční trať v Rusku s rozchodem 1520 mm (4 stopy 11+27⁄32 in) vedoucí přes východní Sibiř a ruský Dálný východ v délce 4324 km (2687 mil), která prochází asi 610 až 770 km (380 až 480 mil) severně od Transsibiřské magistrály a paralelně s ní. Sovětský svaz vybudoval BAM jako strategickou alternativní trasu k Transsibiřské magistrále, která je považována za zranitelnou zejména v úsecích poblíž hranic s Čínou. Náklady na BAM byly odhadnuty na 14 miliard dolarů a byla postavena se speciálními, odolnými kolejnicemi, protože velká část vedla přes věčně zamrzlou půdu permafrostu. Díky jejímu drsnému terénu, počasí, délce a ceně popsal sovětský generální tajemník Leonid Brežněv v roce 1974 Bajkalsko-Amurskou magistrálu BAM jako „stavební projekt století“. Pokud by se vrstva permafrostu, která podepírá železniční trať BAM, roztavila, železnice by se zhroutila a propadla se do vrstev rašelinišť, které neunesou její váhu. V letech 2016 a 2018 se objevily zprávy o změně klimatu a poškození budov a infrastruktury v důsledku tání permafrostu.

BAM se odděluje od transsibiřské železnice v Tajšetu, poté překračuje řeku Angara v Bratsku a řeku Lena v Usť-Kutu, pokračuje kolem Severobajkalska na severním cípu jezera Bajkal, kolem Tyndy a Khani, překračuje řeku Amur v Komsomolsk na Amuru a nakonec dosáhne Tichého oceánu u města Sovětskaja Gavan. Na trati je 21 tunelů o celkové délce 47 km (29 mi) a také více než 4 200 mostů o celkové délce přes 400 kilometrů (250 mil). Z celé trasy je elektrifikován pouze úsek západního sektoru Tayshet-Taksimo o délce 1 469 km (913 mi). Trasa je z velké části jednokolejná, i když je dostatečně široká pro dvě koleje v celé délce pro případ jejího pozdějšího zdvojení. Je elektrifikována s minimální výškou trolejového vedení o napětí 27,5 kV, 50 Hz - 6,5 metru (21 stop 4 palce) nad horní částí kolejí, aby vyhovovala dvojitému štěrkovému základu pod trolejovými dráty na trati s ruským rozchodem, což vyžaduje úpravu podvozků železničních vozidel pro provoz na ruské železnici.

U Tyndy trasu BAN křižuje hlavní trať Amur–Jakutsk, která vede na sever do Neryungri a Tommotu, s prodloužením až do města Nižnij Bestjakh otevřeného v roce 2019. Původní úsek tratě Amur–Jakutsk AYaM spojující Transsibiřskou magistrálu u města Bamovskaya s BAM u města Tyndy je také označován jako „Malý BAM“. Během zimy jezdí osobní vlaky z Moskvy přes Tajšet a Tyndu do Neryungri a Tommotu s dennimi spoji z Tyndy do města Komsomolsk na Amuru a odtud do města Sovetskaja Gavan u Tichého oceánu vlakem Vanino č. 351E " Vladivostok-Sovetskaya Gavan“. Doba jízdy z Tayšetu do Tyndy je 48 hodin, z Tyndy do Komsomolska na Amuru je 36 hodin a z Komsomolsk-on-Amur do Sovetskaya Gavan je 13 hodin.

Na železniční trati BAM je deset tunelů v celkové délce 30 kilometrů (19 mil). Patří mezi ně:
Bajkalský tunel 6 685 metrů (4 154 mil), Severomuysky tunel 15 343 metrů (9 534 mil), Kodar Tunnell 1 981 metrů (1 231 mil), Tunel Dusse Alin 1 852 metrů (1 151 mil), Korshunovsky tunel 950 metrů (3 120 stop), které jsou jedny z nejdelších tunelů v Rusku.
Kromě toho trať protíná 11 řek s širokým průtokem (včetně řek Lena, Amur, Zeya, Vitim, Olyokma, Selemdzha a Bureya), přes které bylo postaveno celkem 2230 velkých a malých mostů.

Mapa hlavních železničních tratí v Rusku s transsibiřskou magistrálou červeně, Bajkalsko-Amurskou magistrálou zeleně a Amursko-jakutskou magistrálou (včetně „Malé BAM“) oranžově.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz