Model auta pro sběratele McLaren 570S v oranžovém laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Prodejní a marketingový ředitel Joylon Nash naznačuje, že ačkoliv cena vozu startuje okolo 140 000 GBP (cca 5 278 000 Kč), jde stále o ryzí McLaren se vším všudy. Kromě samotné ceny můžeme zmínit rozměry, se kterými nový McLaren 570S zastíní i výkonnější model 650S. Na délku totiž měří 4 530 milimetrů, na šířku 2 095 mm a na výšku 1 202 mm. Karoserie přitom byla vyrobena z hliníku, díky čemuž automobilka mohla sáhnout po mnohdy komplikovaných tvarech. Klíčové prvky shodné s většími sourozenci jsou ovšem zřejmé, neboť kupříkladu přední i zadní světla připomínají P1.

McLaren ovšem rychle dodává, že žádný panel karoserie není sdílen s řadami Super Series a Ultimate Series. Místo toho je karoserie zcela unikátní a dostala do vínku kupříkladu specifické „větrolamy“ zasazené do předního nárazníku, unikátní boční prahy nebo zadní difuzor. Kromě toho se pyšní napevno uchyceným zadním křídlem a zmenšenými bočními kanálky, jež zásobují čerstvým vzduchem motor.

Pohonná jednotka je tím samým 3,8litrovým osmiválcem twin-turbo jako u větších sourozenců, dostala však 30 procent nových komponentů. Proto má vlastní označení M838T E, kdy poslední písmeno značí evoluci. Na zadní kola přitom sedmistupňová dvouspojková převodovka přenáší 570 koní v 7 400 otáčkách a 600 Nm točivého momentu, který je dostupný v rozmezí 5 000 a 6 500 ot./min.

Zrychlení z klidu na stovku McLaren 570S zvládá za 3,2 sekundy, pročež je stejně rychlý jako v úvodu zmiňované Audi R8 V10 Plus a jen o desetinu zaostává za Porsche 911 Turbo. Nicméně poté oba rivaly nechává za sebou, neboť dvoustovku pokoří již za 9,5 sekundy, tedy o čtyři desetiny, respektive devět desetin rychleji než německá konkurence. Nejvyšší rychlost pak činí 328 km/h.

Na dané jízdní dynamice má nemalý podíl také hmotnost 1 313 kilogramů, která je rozložena mezi nápravy v poměru 42:58. McLaren 570S se tak pyšní nejlepším poměrem výkonu a hmotnosti ve své třídě (434 koní na tunu), což se projevuje i působivou spotřebou. Výrobce totiž udává, že v průměru by si novinka měla říci o 9,2 l/100 km, což odpovídá 258 gramům CO2 na kilometr.

Kromě motoru a designu je se zbytkem produkce sdílena také karbonová klec MonoCell, ta však byla modifikována a proto nese přívlastek „II“. Nově zde máme přepracované prahy, které usnadňují nastupování a vystupování. Celá schránka ovšem i nadále váží méně než 80 kg. Unikátní je pak její vrchní část, která nepřechází do víka motoru, ale dostala kolmé okno.

Povšimnout si pak můžeme i „létajícího“ koncového sloupku, zatímco uvnitř McLaren 570S nabízí několik odkládacích schránek, jež navyšují objem 144litrového předního zavazadelníku. Dále tu máme kožené čalounění nebo multimediální systém, který stejně jako sedmipalcový displej najdeme na plovoucí středové konzoli. Standardem je pak audio systém se čtyřmi reproduktory.

Kromě toho paráda již v základu počítá také s karbon-keramickými brzdami, které se skrývají za předními 19palcovými a zadními 20palcovými kovanými koly. Ty obouvají pneumatiky Pirelli P Zero Corsa o rozměru 225/35, resp. 285/35, zatímco podvozek sází ve všech rozích na dvojité lichoběžníky, adaptivní tlumiče a stabilizátory. Tedy na klasickou techniku na rozdíl od McLarenu 650S.

Zmínit můžeme ještě volbu jízdních režimů Normal, Sport nebo Track, či rozsáhlý příplatkový program, který počítá třeba s Alcantarou, unikátním koženým čalouněním nebo karbonovými dekoracemi. Mimo to je možné sáhnout také po 12reproduktorovém audio systému Bowers & Wilkins, který produkuje 1 280 wattů.

Model je vyroben z revolučního vstřikovaného kompozitu injection ABS composite (Acrylonitrile butadiene styrene - ABS), což je termoplastický polymer v kombinaci se speciální směsí dalších látek zpevňujících chassis modelu. Kombinace skeletu modelu z kompozitu ABS a základní konstrukce z klasického die-cast materiálu vytváří modely nejvyšší kvality co do pevnosti, vysoké detailnosti, odolnosti vůči deformacím, kvalitního nástřiku bez kazů s širokým bezproblémovým použitím oteviraných částí modelu. Předčí tak i klasický model z resinu.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz