Maleficent the Mistress of All Evil Masquerade Disney Statue

Maleficent the Mistress of All Evil Masquerade Disney Statue
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY od 1/12 do 1/1
FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:DC676656
Výrobce: Enesco


Cena 6 493,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Maleficent vytvořená podle pohádkové předlohy the Sleeping Beauty/Maleficent vycházející z grafického návrhu Disney Couture de Force collection je vysoká cca 21 cm s detailním zpracováním.

Disney Showcase Maleficent Masquerade Statue: Are you sure you want to invite her to the royal ball? Sensational Disney Showcase Maleficent Masquerade Statue!

From the stunning Disney Couture de Force collection. Her dragon mask rotates to reveal her sinister beauty! The Disney Couture de Force collection celebrates the mystery and enchantment of a royal masquerade ball, where Disney s reigning princesses and vampy villains mingle in delight, embellished in haute couture. No detail is overlooked, from faux jewels to opalescent paints that bring this Sleeping Beauty sculpture to life. In this sensational Disney Showcase Maleficent Masquerade Statue, the Mistress of All Evil stands 8 3/8-inches tall and holds a dragon mask with ribbon attachments that rotates to reveal her sinister beauty!

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz