Model auta pro sběratele Lamborghini Huracan GT3 Giallo Into 2015 ve žlutém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Modelová řada Huracán s motory V10 oslavila světovou premiéru na Ženevském autosalonu 2014. Karosářskou variantu Coupé následovaly v roce 2015 otevřený Spyder a verze s pohonem zadních kol. Huracán Performante byl představen na Ženevském autosalonu 2017 a na Severní smyčce Nürburgringu držel rekord na kolo časem 6:52.01. Huracán je nástupcem legendárního modelu Gallardo a svou inovativní technikou a výjimečnými výkony nově definuje zážitky z řízení luxusního supersportovního vozu.

Lamborghini představilo závodní verzi nového modelu Huracán ve specifikaci GT3. Vídat ji budeme třeba při závodech Blancpain Endurance Series. Vůz je velmi podobný speciálu Lamborghini Huracán LP620-2 Super Trofeo, který soutěží ve značkovém šampionátu. Závodní Lamborghini Huracán představil samozřejmě i šéf automobilky Stephan Winkelmann. Cena za nový speciál GT3 je 369 000 eur.

K pohonu speciálu GT3 slouží atmosférický desetiválec 5,2 l o blíže nespecifikovaném výkonu, ale síla putuje podle pravidel FIA výhradně na zadní kola přes šestistupňovou sekvenční převodovku s třílamelovou spojkou. Základní hmotnost 1239 kg je rozdělena mezi nápravy v poměru 48/52 ve prospěch té zadní.

Vedle radikálních aerodynamických úprav se speciál GT3 dočkal i zásadně přepracovaného chlazení, přední části vozu a zavěšení. Interiér byl také uzpůsoben potřebám závodění, takže tu vedle ochranné klece je i speciální sedadlo a multifunkční volant, na kterém si můžete nastavovat například intenzitu kontroly trakce a ABS.

Lamborghini Huracan LP 610-4 zvládne zrychlení z nuly na 200 km/h za 9,9 s Lamborghini Huracan LP 610-4 zvládne zrychlení z nuly na 200 km/h za 9,9 s

Podle pravidel FIA tu nenajdete karbonové brzdy, ale klasické ocelové. Vpředu mají kotouče průměr 380 mm a svírají je šestipístkové třmeny, vzadu jsou 355mm kotouče se čtyřpístkovými třmeny. Závodní hladké pneumatiky mají rozměr 315/680 vpředu a 325/705 vzadu.

Závodní Lamborghini Huracán GT3 vás přijde na 369 000 eur, tedy zhruba 10 330 000 korun bez daní a dalších poplatků. Náhradní díly si pak ale také budete muset nakupovat sami.

Model je vyroben z revolučního vstřikovaného kompozitu injection ABS composite (Acrylonitrile butadiene styrene - ABS), což je termoplastický polymer v kombinaci se speciální směsí dalších látek zpevňujících chassis modelu. Kombinace skeletu modelu z kompozitu ABS a základní konstrukce z klasického die-cast materiálu vytváří modely nejvyšší kvality co do pevnosti, vysoké detailnosti, odolnosti vůči deformacím, kvalitního nástřiku bez kazů s širokým bezproblémovým použitím oteviraných částí modelu. Předčí tak i klasický model z resinu.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz