Mercedes-Maybach G650 LANDAULET Dark Blue 1/18 Die-Cast Vehicle

Mercedes-Maybach G650 LANDAULET Dark Blue 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
Kód:DC642362
Související:Mercedes-Maybach G650 LANDAULET Designo Sea Blue Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle
Výrobce: SCHUCO


Cena 6 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Mercedes-Maybach G650 LANDAULET ve tmavěmodrém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Extravagance dovedená do extrému znamená kreace německých inženýrů, kteří navrhli tuto variantu terénního Mercedesu Maybach jako rustikálního vozu, který se tak stává skutečnou limuzínou, jedním z nejluxusnějších míst na světě, obklopeným vzácnými kůžemi a tlustými koberci. Jeho cena - kolem půl milionu eur - a omezený počet vyrobených kusů - 99 - činí z tohoto vozu exkluzivitu, po které touží všichni, ale kterou vlastní jen málokdo.

Jako verze legendárního offroadu G přichází po šestikolce G 63 AMG 6x6 následované zvýšeným G 4x42 s portálovými nápravami nakonec Mercedes-Maybach G 650 Landaulet, který přebírá prvky těchto aut a přidává něco k tomu – ještě větší luxus a chybějící střechu.

Novinka kombinující prvky limuzíny a offroadu navazuje na dřívější landaulety z dílny Maybachu, automobily s otevřenou karoserií pouze nad prostorem pro cestující byly oblíbené hlavně v meziválečném období. Stuttgartská automobilka ale tento druh vozu nabízela i po válce, naposledy právě se znaky Maybachu – model jednoduše nazvaný Maybach Landaulet. Oproti výchozímu Geländewagenu se výhradně čtyřmístná novinka liší v mnoha ohledech, přičemž otevřená karoserie je jen jedna ze specialit. Rozvor auta byl natažen o 578 milimetrů, aby pasažéři na zadních sedadlech měli dostatek místa. Výsledkem je tak délka 5.345 mm a rozvor 3.428 mm. Díky portálovým nápravám je pak auto vysoké 2.235 mm, světlá výška činí 450 mm, což zajišťuje perfektní průchodnost terénem. Vždyť co víc si s kabrioletem přát, než se prohánět v dunách a terénu, že?

Cestující na zadních sedadlech si střechu mohou stáhnout snadno, o všechno se po stisknutí příslušného tlačítka postarají elektromotory. Vedle otevřeného nebe nad hlavou si pasažéři mohou užívat nejvyšší úrovně luxusu. K dispozici totiž mají elektricky ovládané sedačky z třídy S, jejichž sklon je možné nastavit i do úhlu pro spaní. Navíc jim nechybí ani masážní funkce, o níž se starají nafukující se vzduchové komory, které umí simulovat i masáž lávovými kameny.

Dále je vzadu speciální konzole s držáky na pití, které mohou nápoje ochlazovat i zahřívat. A pokud cestující nemají právě chuť popíjet a musí pracovat, mají tu stolky na notebook. Naopak o zábavu se starají obrazovky zábavního systému s úhlopříčkou 10“, které jsou na vrcholu panelu oddělujícího prostor pro cestující a pro řidiče. Ten mimochodem připomíná palubní desku třídy G, pokud však zákazník bude chtít pocit naprostého soukromí, bude si moci pořídit skleněnou přepážku, která oba prostory oddělí ještě lépe. Skleněná přepážka je elektricky ovládaná, přičemž pomocí tlačítka se může zprůhlednit, nebo naopak zneprůhlednit.

V útrobách pak pracuje vidlicový dvanáctiválec biturbo od AMG, který poskytuje výkon 436 kW a točivý moment 1.000 N.m. Přenos síly na všechna čtyři kola pak má na starosti sedmistupňový automat. Automobilka postavila pouze 99 exemplářů tohoto vozu, které stejně jako běžné verze třídy G vznikly v rakouském Grazu, u firmy Magna Steyr.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz