Jin Sakai The Ghost Of Tsushima Samurai Statue

Jin Sakai The Ghost Of Tsushima Samurai Statue
Novinka

v prodeji od 31.12.2021
Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A38706
Výrobce: Level52 Studios


Cena 4 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Jin Sakai vytvořená podle herní předlohy the "Ghost of Tsushima" - beautiful open-world stealth-action video game by Sucker Punch Productions vycházející z grafického návrhu the Level52 Studios series je vysoká cca 25 cm s detailním zpracováním.

"Samurai pride themselves on their honor code. But it also makes them rigid. Predictable. Easy to break. The Ghost has no limits. This makes him... dangerous." Khotun Khan

Level52 Studios, in partnership with Sony Interactive Entertainment and Sucker Punch Productions, presents Jin Sakai, a beautifully detailed collectible polystone statue commemorating one of the best Playstation releases of 2020, Ghost of Tsushima.

This piece stands 9.75" tall from base to top of sword, depicting Jin Sakai as he steps with expert care across a clear flowing stream, sword raised, ready to strike!

The statue arrives in Level52 Studios signature art box packaging with molded foam inserts

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz