Jedi Star Wars Forces of Destiny Electronic Lightsaber & Dagger hvězdné války elektronický světelný meč a dýka replika

Jedi Star Wars Forces of Destiny Electronic Lightsaber &  Dagger hvězdné války elektronický  světelný meč a dýka replika
Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Svítilny, světelné meče
Kód:HSB3691
Výrobce: Hasbro
MotivSTAR WARS


Cena 2 493,00 Kč s 21% DPH

kusů
#starwars #hvezdnevalky

Replika elektronického světelného meče a dýky podle filmové předlohy Star Wars Forces of Destiny. Uchopením meče se dotykem spustí hudba z filmu, stlačením tlačítka se meč rozsvítí a současně zaznějí zvuky doprovázející šermování. Meč lze prodloužit otočením zápěstí. Součástí balení je i světelná dýka použitelná samostatně nebo nasazená k meči. Je nutné dokoupit 3 baterie typu AAA.

The lightsaber is the signature weapon of the heroic Jedi. It is an elegant weapon designed to take advantage of a Jedi s unique skills. With the Jedi Power Lightsaber, kids can imagine their own epic adventures as a powerful Jedi, defending freedom and peace across the galaxy.

Grab the hilt to touch-activate the original, epic Star Wars theme song. Press the button to light up the blade and hear lightsaber clashing sounds. The blade extends with a flick of the wrist, and kids can use the included lightdagger separately or attach it to the hilt for a double bladed lightsaber (lightdagger blade does not light up). Once the blade is activated, swing the lightsaber to hear more clashing sounds. Combine with Lightsabers from the BladeBuilders system (each sold separately) and create a custom lightsaber!

The lightsaber requires 3 AAA batteries (Demo batteries included)

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz