Jaguar C-X75 Firesand Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle

Jaguar C-X75 Firesand Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
Kód:A337BB
Výrobce: Almost Real Models


Cena 12 983,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Jaguar C-X75 v červeném laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Jaguar C-X75 zahájil svou kariéru jako ambiciózní projekt, který se nakonec dopracoval pouze k několika prototypům a účinkování v bondovce Spectre, kde ho proháněl filmový padouch i slavný pilot F1. Supersportovní kupé Jaguar C-X75 se ofifiálně uvedl v roce 2010 na autosalonu v Paříži jako koncept, který přitahoval pozornost svými liniemi a ohromoval svým pohonným systémem. Ve své původní podobě z roku 2010 totiž Jaguar C-X75 využíval čtveřici elektromotorů, jimž potřebnou energii poskytovala sada lithium-iontových akumulátorů, k jejichž dobíjení sloužily vedle elektřiny z běžné sítě i dvě turbíny.

Turbíny měly být vyhrazeny pouze závodním okruhovým verzím a pozornost se tak zaměřila na novou techniku v podobě turbomotoru 1,6 l s výkonem přes 500 koní, vyvinutého původně Williamsem pro formuli 1. Z "range extenderu" se tak rázem stal hybrid - kompresorem a turbem přeplňovaný motor měl roztáčet zadní kola. Jenže pak byl projekt ukončen neoficiálně kvůli problémům s hybridní technikou a automobilka vývoj auta dokončila zejména k propagačním účelům. V létě roku 2013 předvedl Jaguar finální verzi C-X75 se čtyřválcem o objemu 1,6 l, přeplňovaným turbodmychadlem a kompresorem o výkonu 375 kW (510 k) a dvojicí elektromotorů, která přidávala dalších 290 kW (394 k), což stálo za kombinovaným celkovým výkonem 633 kW (861 k). Díky tomu zvládl C-X75 akceleraci z klidu na 96 km/h za méně, než 3,0 s, na 160 km/h potřeboval méně, než 6,0 s a jeho maximální rychlost činila 354 km/h. Navíc dokázal čistě na elektřinu ujet až 64 km.

Jaguárem C-X75 ve finální podobě, v níž vzniklo pět prototypů, se měla v roce 2013 historie tohoto modelu prakticky uzavřít, ale byl využitý při natáčení nového filmu o agentu 007. Jaguar C-X75 se pak vedle speciálně navrženého kupé Aston Martin DB10 stal v bondovce Spectre hvězdou stříbrného plátna. Automobilka Jaguar ve spolupráci s Williams Advanced Engineering připravila pro natáčení nové vozy, které se od původních prototypů liší použitím trubkového prostorového rámu, ukrytého pod povrchovými panely karoserie, komponenty podvozku i pohonnou jednotkou v podobě přeplňovaného pětilitrového vidlicového osmiválce.

Právě tímto motorem disponuje Jaguar C-X75 s číslem šasi 24001, který je prvním ze čtyř vozů připravených pro natáčení bondovky Spectre. Za jeho volant skutečně usedal Dave Bautista ve své roli superpadoucha a před Velkou cenu Mexika se v něm roce 2015 proháněl i pilot Formule 1 Felipe Massa. Tento exemplář, jehož karoserii zdobí kovový oranžový odstín laku, po ukončení jeho filmové kariéry, získal v květnu roku 2016 britský sběratel, který je příležitostně vystavoval během různých motoristických akcí. Naposledy byl tento výjimečný vůz k vidění během letošní Silverstone Classic.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz