Honda S660 Spider 2015 Yellow 1/18 Die-Cast Vehicle

Honda S660 Spider 2015 Yellow 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A34927
Související:Honda S660 Spider 2015 White Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle
Výrobce: KYOSHO Models


Cena 6 993,00 s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Honda S660 Spider 2015 ve žlutém laku vytvořená podle předlohy the Samurai edition originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Honda S660 - sériová verze japonské motokáry chce jízdně připomínat motokáru, odpovídat však musí kategorii Kei car. Pod kapotou tak hledejme tříválec a kupodivu i manuál.

Po dlouhých peripetiích si můžeme představit produkční verzi Hondy S660. Ta vychází z konceptu, který se ukázal již v roce 2013, zejména po stránce designové tu ale máme jisté modifikace. Změny se odehrály především v rámci čelní masky i bočních prolisů, výrazně přepracována pak byla i záď. Díky absenci nástavců za ochranným rámem je navíc patrné, že kapota motoru je delší než přední víko, pročež tu máme tvary, na kterých se zalíbením nejspíše spočine jen oko japonské klientely. Kromě toho si můžeme všimnout, že do zavazadelníku se toho mnoho nevejde.

Enormní praktičnost se ovšem od dvoumístného roadsteru nedala očekávat, pročež tuto stránku můžeme nechat ladem. Místo toho se přesuneme na opačný konec vozu, tedy do motorového prostoru. Zde najdeme 0,66litrový tříválec, který plně odpovídá požadavkům na pohonné ústrojí vozů kategorie Kei cars. Na zadní kola tak míří pouhých 64 koní, což není zrovna příslib působivé jízdní dynamiky, a to ani přes proklamovanou nízkou hmotnost.

Honda bohužel nedala do placu žádnou konkrétní hodnotu (hovoří se o 900 kg), pouze dodává, že veškerá kila jsou rozdělena mezi přední a zadní nápravu v poměru 45:55. Navíc zdůrazňuje, že vůz disponuje nízko položeným těžištěm a že jeho turbodmychadlo bylo navrženo speciálně pro rychlou odezvu. Za volantem tak máme očekávat působivé zážitky, data o zrychlení z klidu na stovku a nejvyšší rychlosti však rovněž k dispozici nejsou.

Místo toho se japonská automobilka pyšní volantem o průměru 350 milimetrů, který je prý nejmenší z masově vyráběných modelů Hondy. Jízdní pozice má pro změnu připomínat posez jako v motokáře, zatímco zvuk pohonného ústrojí prý plně reflektuje skutečné supersporty, neboť značka strávila řadu hodin laděním sacího traktu a výfuku. Tím ale můžeme zmínky marketingového oddělení opustit.

Zaměřit se místo toho můžeme na výčet dalších mechanických komponentů, jež počítají se specifickou stabilizační a trakční kontrolou Agile Handling Assist. Mimo to dorazilo také vektorování účinku brzd, které kooperuje s náklony karoserie a napomáhá rychlejšímu průjezdu zatáčkami. Dále se S660 jako první Kei car pyšní šestistupňovým manuálem, k dispozici je ale i sedmistupňové CVT.

Kromě standardního modelu, jehož cena startuje na sumě 1 980 000 yenů (cca 419 000 Kč) bude zpočátku k mání také limitovaná edice Concept Edition. Ta přitom do vínku mimo jiné dostane červenou plátěnou střechu, dvoubarevná zpětná zrcátka či specifický voduodputivý lak karoserie Ultra Glass Coating Neo. Stát ovšem bude 2 380 000 JPY (503 500 Kč). Jak už jsme v minulosti mnohokrát zmínili, v této podobě se vůz mimo Japonsko určitě nepodívá. I podle vyjádření samotné firmy je ale ve hře „globální verze” s větším motorem o výkonu 100-130 koní.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz